Odpowiedz

Nadpłata kredytu, a odsetki..

Witam, jestem świeżo po uzyskaniu kredytu i planuje nadpłacać kredyt miesięcznie niedużą kwotą. Pobrałem cały harmonogram spłaty kredytu, a następnie dokonałem nadpłaty w niskiej kwocie tj. 200 zł. Poczekałem i ponownie pobrałem nowy harmonogram spłaty kredytu (w tym harmonogramie jest fajnie podzielona kwota raty na część kapitału i odsetek jaki płacę), a następnie porównałem te harmonogramy i zauważyłem, że w kolejnych miesiącach po nadpłacie zapłacę więcej odsetek niż przed nadpłatą. Oczywiście nie sprawdziłem wszystkich rat (bo to aż 240), ale kilkanaście pierwszych. Po kilku miesiącu nadpłaty zrobiłem to samo i odsetki na najbliższe miesiące również były minimalnie większe. I teraz moje pytanie - czy przy nadpłatach miesięcznych niedużą kwotą bank nalicza nowe większe odsetki? Da się gdzieś sprawdzić ile pozostało do spłaty kapitału + odsetek? (ja wiem, że to się może zmienić bo za 5 lat skończy się oprocentowanie stałe.

Odpowiedz
0 Lajków
ryba5374
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
27-06-2021
Wiadomość 1 z 2 (3 140 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu, a odsetki..

@ryba5374 Kredyt hipoteczny możesz nadpłacić w dowolnej chwili trwania umowy. Jeśli skorzystasz z tej opcji, zmniejszy się miesięczna rata. Odsetki naliczamy od kwoty kapitału jaki pozostaje do spłaty, dlatego powinny być niższe. Trudno odnieść mi się do tego, co napisałaś, ponieważ nie mam dostępu do danych w systemie. Proszę, żebyś w tej sprawie skontaktowała się z naszą infolinią pod numerem 32 357 00 57. jest czynna w dni robocze od 8:00 do 20:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00. Możesz też w rej sprawie do nas napisać na czacie, po zalogowaniu się do swojej bankowości. Sprawdzimy to.


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 2 z 2 (3 083 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy