Odpowiedz

Nadpłata kredytu, a odsetki..

Witam, jestem świeżo po uzyskaniu kredytu i planuje nadpłacać kredyt miesięcznie niedużą kwotą. Pobrałem cały harmonogram spłaty kredytu, a następnie dokonałem nadpłaty w niskiej kwocie tj. 200 zł. Poczekałem i ponownie pobrałem nowy harmonogram spłaty kredytu (w tym harmonogramie jest fajnie podzielona kwota raty na część kapitału i odsetek jaki płacę), a następnie porównałem te harmonogramy i zauważyłem, że w kolejnych miesiącach po nadpłacie zapłacę więcej odsetek niż przed nadpłatą. Oczywiście nie sprawdziłem wszystkich rat (bo to aż 240), ale kilkanaście pierwszych. Po kilku miesiącu nadpłaty zrobiłem to samo i odsetki na najbliższe miesiące również były minimalnie większe. I teraz moje pytanie - czy przy nadpłatach miesięcznych niedużą kwotą bank nalicza nowe większe odsetki? Da się gdzieś sprawdzić ile pozostało do spłaty kapitału + odsetek? (ja wiem, że to się może zmienić bo za 5 lat skończy się oprocentowanie stałe.

Odpowiedz
0 Lajków
ryba5374
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
27-06-2021
Wiadomość 1 z 2 (2 045 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu, a odsetki..

@ryba5374 Kredyt hipoteczny możesz nadpłacić w dowolnej chwili trwania umowy. Jeśli skorzystasz z tej opcji, zmniejszy się miesięczna rata. Odsetki naliczamy od kwoty kapitału jaki pozostaje do spłaty, dlatego powinny być niższe. Trudno odnieść mi się do tego, co napisałaś, ponieważ nie mam dostępu do danych w systemie. Proszę, żebyś w tej sprawie skontaktowała się z naszą infolinią pod numerem 32 357 00 57. jest czynna w dni robocze od 8:00 do 20:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00. Możesz też w rej sprawie do nas napisać na czacie, po zalogowaniu się do swojej bankowości. Sprawdzimy to.


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
46
26-11-2018
Wiadomość 2 z 2 (1 988 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Jest jeszcze opcja wyslania wlasnego wniosku elektronicznie poprzez aplikacje jako zalaczony dokument, skoro placowka odmawia przyjecia wniosku pisemnego, co jest samo w sobie karygodne.

17-08-2022
Re: Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Problem jest taki, że placówka odmawia przyjęcia wniosku. Też zastanawiam się na jakiej podstawie (bo upierali się że przy składaniu wniosku wielokrotnego, jest możliwość złożenia tylko jednego takieg

...

17-08-2022
Re: Re.: Wakacje kredytowe wniosek

Wnioski mozna skladac w dowolnym momencie. Wystarczy sporzadzic je samodzielnie bez udzialu kreatora w aplikacji.

17-08-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy