Odpowiedz

Nadpłata kredytu, a odsetki..

Witam, jestem świeżo po uzyskaniu kredytu i planuje nadpłacać kredyt miesięcznie niedużą kwotą. Pobrałem cały harmonogram spłaty kredytu, a następnie dokonałem nadpłaty w niskiej kwocie tj. 200 zł. Poczekałem i ponownie pobrałem nowy harmonogram spłaty kredytu (w tym harmonogramie jest fajnie podzielona kwota raty na część kapitału i odsetek jaki płacę), a następnie porównałem te harmonogramy i zauważyłem, że w kolejnych miesiącach po nadpłacie zapłacę więcej odsetek niż przed nadpłatą. Oczywiście nie sprawdziłem wszystkich rat (bo to aż 240), ale kilkanaście pierwszych. Po kilku miesiącu nadpłaty zrobiłem to samo i odsetki na najbliższe miesiące również były minimalnie większe. I teraz moje pytanie - czy przy nadpłatach miesięcznych niedużą kwotą bank nalicza nowe większe odsetki? Da się gdzieś sprawdzić ile pozostało do spłaty kapitału + odsetek? (ja wiem, że to się może zmienić bo za 5 lat skończy się oprocentowanie stałe.

Odpowiedz
0 Lajków
ryba5374
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
27-06-2021
Wiadomość 1 z 2 (1 660 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu, a odsetki..

@ryba5374 Kredyt hipoteczny możesz nadpłacić w dowolnej chwili trwania umowy. Jeśli skorzystasz z tej opcji, zmniejszy się miesięczna rata. Odsetki naliczamy od kwoty kapitału jaki pozostaje do spłaty, dlatego powinny być niższe. Trudno odnieść mi się do tego, co napisałaś, ponieważ nie mam dostępu do danych w systemie. Proszę, żebyś w tej sprawie skontaktowała się z naszą infolinią pod numerem 32 357 00 57. jest czynna w dni robocze od 8:00 do 20:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00. Możesz też w rej sprawie do nas napisać na czacie, po zalogowaniu się do swojej bankowości. Sprawdzimy to.


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
46
26-11-2018
Wiadomość 2 z 2 (1 603 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Aneks o skrócenie okresu kredytowania

Hej,

Próbuję znaleźć informację, w jakim czasie od podpisania w oddziale aneksu skracającego okres kredytowania zobaczę faktyczną zmianę w okresie kredytowania w aplikacji. Nie dopytałam podczas wizyty...

27-06-2022
ING Księgowość a Nowy Ład 2.0

Dzień dobry,

 

jak będzie wyglądała możliwość odliczenia składki zdrowotnej od dochodu w systemie (w przypadku rozliczania się podatkiem liniowym)?

 

Co w przypadku jeśli część składki zdrowotnej (prognoz

...

27-06-2022
Re: Płatności za granicą - jak najtaniej w ING??

Dziękuję za odpowiedź.

Troszkę jeszcze pytań Emotikon: Mrugający (wytłuszczone to Twoje cytaty)

 

Karta Mastercard jest świetnym rozwiązaniem, jeśli konto walutowe w euro to nasz jedyny produkt w banku.

 

To w takim razie po

...

27-06-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy