Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Nadpłata kapitału w okresie karencji

Dzień dobry,
Mamy przed sobą dość długi okres karencji, którego wolelibyśmy nie skracać, żeby wykończyć mieszkanie na spokojnie, bez pełnej raty na karku. Z drugiej strony - chętnie bym zaczęła spłacać kapitał, mniejszymi kwotami niż pełna rata. Czy możemy w okresie karencji kilkakrotnie sobie kredyt małymi kwotami nadpłacić? Czy to w jakiś sposób nam automatycznie nie skróci karencji?
Odpowiedz
0 Lajków
KK1
KK1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
26-12-2020
Wiadomość 1 z 4 (5 233 wyświetleń)

Re.: Nadpłata kapitału w okresie karencji

[ Edytowane ]

@KK1, u mnie przy kredycie hipotecznym nadpłacam sobie kapitał w okresie karencji i nie skraca mi to okresu karencji, ani okresu kredytu. Oczywiście po okresie karencji raty kredytu będą automatycznie niższe niż te z oryginalego harmonogramu, bo nadpłaty zmniejszają kapitał kredytu - gorąco polecam. Dodatkowo przy kredycie hipotecznym będą sobie skracał aneksem okres na jaki został udzielony kredyt, co również pozytywnie wpłynie na całościowy koszt kredytu.

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 2 z 4 (5 208 wyświetleń)

Re.: Nadpłata kapitału w okresie karencji

@m365 Z tego co wiem to w ING aneks jest płatny (200zł), to jak Ci się opłaci skrócenie okresu?

Odpowiedz
0 Lajków
trebla
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
20-11-2020
Wiadomość 3 z 4 (5 081 wyświetleń)

Re.: Nadpłata kapitału w okresie karencji

[ Edytowane ]

@trebla, aneks do umowy kredytowej nie jest płatny gdy go podpiszesz do 3 miesięcy po nadpłacie kredytu. Dodatkowo otrzymałem informacje, że można bez dodatkowej opłaty taki aneks zrobić stosując taki krok: np: w Lutym i Lipcu 2020 zrobiłem nadpłatę kredytu po 10000zł i obecnie chcę podpisać aneks (w celu skrócenia okresu trwania kredytu) i za niego nie płacić 200zł więc w Grudniu 2020 nadpłacam 100zł kredytu i podpisuje aneks na 10100zł lub inną kwotę Emotikon: Mrugający

Jest to zgodne z zapisami umowy. Bank nie ma prawa przecież narzucać kwoty w aneksie.

Po nowym roku dam znać.

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 4 z 4 (5 062 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy