Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca

[ Edytowane ]

Witam,

 

podpisaliśmy z żoną (cudzoziemiec spoza EU) umowę kredytową z ING na nabycie lokalu mieszkalnego w segmencie. Podczas przygotowywania aktu notarialnego okazało się, że do korzystania z lokalu konieczne jest nabycie udziału w drodze dojazdowej. Nabycie udziału w drodze przez cudzoziemca wymaga zezwolenia z MSWiA (na które czeka się pół roku). W trakcie ubiegania się o kredyt ING nie żądał od nas ewentualnych zezwoleń (lub promesy zezwolenia). Nie wiem czy analityk analizował tą kwestię. 

 

Notariusz zaproponował abym tylko ja został właścicielem udziału w drodze (darowizna sprzedających), a sam lokal mieszkalny będziemy mieć z żoną we współwłasności łącznej. Zgodnie z umową bank miał się zabezpieczyć na samym lokalu, nie ma tam żadnej wzmianki o nieruchomościach powiązanych. Czy w takiej sytuacji może być problem z wypłatą transzy? 

Odpowiedz
0 Lajków
tompot
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
27-03-2021
Wiadomość 1 z 2 (2 488 wyświetleń)

Re: Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca

Opisana przez Ciebie sytuacja nie powinna mieć wpływu na uruchomienie kolejnej transzy. Nie kredytujemy i nie zabezpieczamy się na drodze dojazdowej. 


 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (2 440 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wprowadzenie Samsung Pay

Analizujemy możliwość wdrożenia Samsung Pay w 2027 roku. O wszystkich nowościach będziemy informować Emotikon: Szczęśliwy

26-08-2026
Re: Mieszkanie na kredyt a służebność

W tej sprawie prosimy napisz do nas na czacie w Moim ING, nasi specjaliści zweryfikują to dla Ciebie Emotikon: Szczęśliwy

26-08-2026
Re.: Zapytanie o rachunek maklerski OKI i planowane promocje od 2027 roku

Nasze biuro maklerskie planuje udostępnić konta maklerskie w formie OKI od początku 2027 roku.

Na tym etapie nie udzielamy jeszcze informacji w zakresie planów dot. prowizji/opłat związanych z OKI.

26-08-2026
Najbardziej pomocni użytkownicy