Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Możliwość skrócenia okresu kredytowania w Moje ING

Dzień dobry,

 

Chciałbym się dowiedzieć czy i ewentualnie kiedy będzie możliwość tj. taka funkcjonalność w Moje ING , gdzie mógłbym skrócić okres kredytowania poprzez internet i aplikację Moje ING?

Podczas udzielania kredytu hipotecznego pracownik banku w placówce poinformował mnie, że prace nad takim rozwiązaniem trwają, a było to już dość dawno, stąd moje pytanie. Wiele banków daje takie możliwości , natomiast w ING trzeba fatygować się do oddziału w celu podpisania aneksu.

 

Dziękuję za informację.

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odpowiedz
0 Lajków
PiotrKin
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
05-08-2022
Wiadomość 1 z 22 (11 401 wyświetleń)

Re.: Możliwość skrócenia okresu kredytowania w Moje ING

Ja pierwszy raz otrzymałem informację o trwających pracach nad tą funkcjonalnością 6 lat temu.
Bezpiecznie można więc wysnuć wniosek, że bank ING nie zamierza wprowadzić takiej możliwości.
Odpowiedz
0 Lajków
putiiii
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
6
28-08-2018
Wiadomość 2 z 22 (11 385 wyświetleń)

Re: Re.: Możliwość skrócenia okresu kredytowania w Moje ING

Pracujemy nad tym rozwiązaniem. Niestety, nie znamy jeszcze konkretnego terminu.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 3 z 22 (11 290 wyświetleń)

Re: Re.: Możliwość skrócenia okresu kredytowania w Moje ING

Czy wiadomo coś więcej kiedy zostanie wprowadzona funkcjonalność skrócenia okresu kredytowania przez internet?

Odpowiedz
0 Lajków
czarna1518
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
0
04-01-2022
Wiadomość 4 z 22 (10 696 wyświetleń)

Re: Re.: Możliwość skrócenia okresu kredytowania w Moje ING

@czarna1518 :

jeśli chodzi "tylko" o oszczędność na kredycie, to polecam wątek na tym forum: "Nadpłacać czy skracać? Jest trzeci wariant... Go Hybrid":

https://spolecznosc.ing.pl/-/Kredyty-hipoteczne/Nadp%C5%82aca%C4%87-czy-skraca%C4%87-Jest-trzeci-war...

 

Dzięki temu "trzeciemu wariantowi" osiągamy dokladnie takie same oszczednosci, jak przy skracaniu okresu kredytowania - za to bez umawiania sie na aneksowania i jednocześnie bez ryzyka, że wymagana rata stanie się "zbyt wysoka" po wzroście oprocentowania.

Odpowiedz
0 Lajków
sebal
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
3
22-01-2023
Wiadomość 5 z 22 (10 637 wyświetleń)

Re: Re.: Możliwość skrócenia okresu kredytowania w Moje ING

Także optuję za "trzecim wariantem" sam tak robię, ale to nie zmienia faktu iż Bank ING leci w kulki z możliwością skrócenia okresy kredytowania w aplikacji (czy przez www).

3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 6 z 22 (10 510 wyświetleń)

Re: Re.: Możliwość skrócenia okresu kredytowania w Moje ING

Emotikon: Szczęśliwy

Zgadzam się. "Dam sobie włosy uciąć", że kojarzę info "planujemy taką możliwość [skracania kredytu przez mobile/www]" już w 2018.

Jestem w stanie uwierzyć, że ta funkcjonalność jest droga w implementacji w porównaniu do benefitów dla Banku (a wręcz powodowałaby straty, czyli ROI<0) i stąd ma tak niski priorytet... Ale mogę też uwierzyć, że po prostu leży sobie na samym dole listy, z adnotacją "Odrzucone, nie implementujemy". Emotikon: Mrugający

 

Tak czy inaczej: będę pozytywnie zaskoczony, jeżeli Bank to wprowadzi (i jednocześnie nie będzie "złych" zmian w aneksowaniu/nadpłacaniu) - i nie liczę na to, że wprowadzi w ciągu najbliższych 2 lat. Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
sebal
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
3
22-01-2023
Wiadomość 7 z 22 (10 501 wyświetleń)

Re: Re.: Możliwość skrócenia okresu kredytowania w Moje ING

Słyszałam że na początku marca ma wejść możliwość skrócenia okresu kredytowania w aplikacji, mam nadzieję że to prawda i w końcu to wprowadzą.
Justy__nka
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
8
3
02-02-2021
Wiadomość 8 z 22 (10 460 wyświetleń)

Re: Re.: Możliwość skrócenia okresu kredytowania w Moje ING

[ Edytowane ]
W aplikacji mobilnej, w sekcji kredytu jest już opcja

"Skrócić okres kredytowania"

Po wejściu wyskakuje komunikat:

"Skracasz okres kredytowania
Informacja:
Nie możesz teraz skrócić okresu kredytowania
Spróbuj ponownie za 2 dni robocze."


Także to chyba będzie już to w końcu Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
PatrykF
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
21-03-2023
Wiadomość 9 z 22 (9 177 wyświetleń)

Re: Re.: Możliwość skrócenia okresu kredytowania w Moje ING

Mnie się udało już 2 razy skrócić z poziomu bankowości internetowej .Opcja jest dostępna i działa sprawnie

Odpowiedz
0 Lajków
Aldona1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
36
7
06-08-2022
Wiadomość 10 z 22 (9 062 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy