Odpowiedz

Kredytu hipoteczny -rozliczenie

Witam,

zakupiliśmy z mężem dom od dewelopera, który aktualnie się buduje. Z racji wzrostu kosztów ustaliliśmy, że deweloper nie wykona nam elewacji (dom zostanie ocieplony i zaciągnięty siatką i klejem). W specyfikacji wykonania od dewelopera pierwotnie było napisane, że elewacja będzie zrobiona wraz z imitacją deski drewnianej ozdobnej. Czy bank uzna to za problem przy rozliczeniu kredytu? Równie dobrze moglibyśmy na etapie budowy zrezygnować z deski, bo nam się nie podobała.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
wercia2912
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
13-04-2022
Wiadomość 1 z 2 (474 wyświetleń)

Re: Kredytu hipoteczny -rozliczenie

Jeśli dom zostanie oddany do użytkowania przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, to nie będzie to dla nas żadną przeszkodą.

W przypadku zakupu od dewelopera nie weryfikujemy sami stanu wykończenia, chyba że finansowanie poza samym zakupem dotyczyło również wykończenia nieruchomości pod klucz.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
312
63
12-04-2017
Wiadomość 2 z 2 (402 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Płatności za granicą - jak najtaniej w ING??

@GninG Obecnie na konto walutowe gotówkę wpłacisz jedynie w naszej placówce kasowej. Tutaj możesz sprawdzić najbliższy taki oddział: https://www.ing.pl/placowki-oddzialy-bankomaty?type=oddzial&filter=kasa

...

30-06-2022
Wakacje kredytowe a uruchomienie transzy

Witam,

czy wiadomo już coś konkretnego w zakresie wakacji kredytowych, które obecnie są na etapie prac w sejmie? 

Chodzi mi konkretnie o to, czy korzystając z nich, będzie można uruchomić transzę kredy

...

30-06-2022
Re: Nadpłata przed uruchomieniem wszystkich transz kredytu

Tak, możesz nadpłacić kredyt w każdej chwili. Pamiętaj jednak, żeby nie spłacić tej części uruchomionej już kwoty kredytu Emotikon: Szczęśliwy 

30-06-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy