Odpowiedz

Kredyt na działkę i budowę domu

Zamierzamy z żoną wziąć kredyt na działkę w wysokosci 200000 (wartość działki 250000).

Posiadamy trochę oszczędnosci ale po zbudowaniu domu do stanu surowego zamierzamy zaciągnąć kredyt na dokończenie budowy domu.

 

Prosimy o informację, jak wygląda procedura w przypadku zaciągięcia kredytu w ING mieszkaj bez kompromisów. Czy nowy kredyt na budowę refinansuje stary kredyt na działkę ? jeśli tak to czy ING pobiera opłatę 2% za wcześniejszą spłatę pierwszego kredytu? 

Czy można zaciagnąć kredyt na budowę nie spłącając pierwszego na zakup działki np. z innym okresem kredytowania i innymi warunkami?

jak wygląda standardowe postepowanie w takim przypadku?

 

Bardzo prosimy o pilną odpowiedź.

Emotikon: Szczęśliwy

aboho
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
29-01-2016
Wiadomość 1 z 3 (4 538 wyświetleń)

Re.: Kredyt na działkę i budowę domu

@aboho są dwie możliwości. Nowym kredytem możesz spłacić kredyt udzielony na zakup działki. Za wcześniejszą spłatę przed upływem 5 lat od uruchomienia kredytu  pobieramy prowizję 2%, minimum 200 zł. Jest możliwość uniknięcia prowizji za przedterminową całkowitą spłatę kredytu spłacanego nowym kredytem w Banku w przypadku, gdy:

  1. nowy produkt hipoteczny ma marżę nie niższą niż dotychczasowy, lub 
  2. kwota nowego produktu hipotecznego jest wyższa o co najmniej 30% od spłacanego produktu.

Można również zaciągnąć kredyt na budowę domu nie spłacając pierwszego na zakup działki. Taki kredyt może mieć inne warunki i inny okres kredytowania.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (4 483 wyświetleń)

Re.: Kredyt na działkę i budowę domu

bardzo dziękuję za odpowiedź.

 

Myślę, że to spełnia nasze potrzeby.

Odpowiedz
0 Lajków
aboho
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
29-01-2016
Wiadomość 3 z 3 (4 444 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy