Odpowiedz
Highlighted

Kredyt na budowę domu

Witam,

Jesteśmy po spotkaniach z dwoma różnymi doradcami kredytowymi, od których usłyszeliśmy różne wersje odnośnie interesującego nas kredytu.

Chciałabym się dowiedzieć, jak wyglądają poniższe kwestie:

1. Mamy już działkę kupioną za gotówkę o wartości 150 tys. Chcemy wybudować na niej dom, na co potrzebujemy w sumie ok. 450 tys. Czy możliwe by było wziąć 300 tys kredytu, za co sfinansujemy stan surowy + zaczniemy wykończenie, a pozostałe 150 tys. dozbieramy sobie między czasie, ale w momencie brania kredytu fizycznie nie posiadamy tych pieniędzy?

Przykładowo kredyt dzielimy na trzy transze: 100 tys + 100 tys + 100 tys + 150 tys na koniec mamy uzbierane z oszczędności - czy jest taka opcja, czy w momencie brania kredytu musielibyśmy mieć już te 150 tys?

 

2. Z rzeczy zasłyszanych: Podobno ostatnia transza kredytu musi być zawsze transzą od banku (nawet jeśli jej nie wykorzystamy), więc powyższe nie wchodzi w grę?

 

3. Ubezpieczenie pomostowe płacimy do momentu wpisu do hipoteki - czy następuje to po wzięciu kredytu w zależności od szybkości pracy sądu (powiedzmy, że ok 3 miesiące) czy taki wpis jest dopiero możliwy po zakończeniu budowy (czyli w naszym przypadku będzie to ok. 18 miesięcy)?

 

Będę bardzo wdzięczna za rozwianie niejasności Emotikon: Szczęśliwy

 

Pozdrawiam,

Ania

Odpowiedz
0 Lajków
annawini
Nowy w branży
Nowy w branży icon
2
0
21-11-2018
Wiadomość 1 z 2 (1 954 wyświetleń)
Highlighted

Re: Kredyt na budowę domu

Poniżej przesyłam odpowiedzi na Twoje pytania Emotikon: Szczęśliwy 

 

1. Nie ma takiej możliwości. Pieniądze, które obecnie posiadasz razem z kredytem powinny pozwolić na wybudowanie nieruchomości i oddanie jej do użytku. 

2.Cały wkład własny powinnaś wnieść przed uruchomieniem ostatniej transzy.

3.  Po podpisaniu umowy kredytowej otrzymasz od doradcy dokumenty, które powinnaś złożyć w sądzie, żeby sąd dokonał wpisu. Dopóki sąd tego nie zrobi, marża będzie podwyższona - do czasu wpisania ING do Księgi Wieczystej.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaS
Moderator
Moderator icon
358
99
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 898 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny wymiana mieszkania

Już nieaktualne

27-05-2020
Re: Re.: Kredyt hipoteczny na dom

@IzazKrakowa Po zarejestrowaniu wniosku w pierwszej kolejności sprawdzamy wstępnie możliwości finansowe. Dopiero na kolejnym etapie przechodzimy do weryfikacji nieruchomości. Tutaj będziemy już wymaga

...

27-05-2020
Re.: Zniżka o 0,05% za ubezpieczenie nieruchomości

Warto dodać, że zniżka obowiązuje przy ubezpieczeniu w opcji rozszerzonej, która jest dosyć droga (w moim przypadku 540 zł rocznie) i może się nie opłacać przy szybszej spłacie kredytu.

27-05-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy