Odpowiedz

Kredyt na budowę domu

Witam,

Jesteśmy po spotkaniach z dwoma różnymi doradcami kredytowymi, od których usłyszeliśmy różne wersje odnośnie interesującego nas kredytu.

Chciałabym się dowiedzieć, jak wyglądają poniższe kwestie:

1. Mamy już działkę kupioną za gotówkę o wartości 150 tys. Chcemy wybudować na niej dom, na co potrzebujemy w sumie ok. 450 tys. Czy możliwe by było wziąć 300 tys kredytu, za co sfinansujemy stan surowy + zaczniemy wykończenie, a pozostałe 150 tys. dozbieramy sobie między czasie, ale w momencie brania kredytu fizycznie nie posiadamy tych pieniędzy?

Przykładowo kredyt dzielimy na trzy transze: 100 tys + 100 tys + 100 tys + 150 tys na koniec mamy uzbierane z oszczędności - czy jest taka opcja, czy w momencie brania kredytu musielibyśmy mieć już te 150 tys?

 

2. Z rzeczy zasłyszanych: Podobno ostatnia transza kredytu musi być zawsze transzą od banku (nawet jeśli jej nie wykorzystamy), więc powyższe nie wchodzi w grę?

 

3. Ubezpieczenie pomostowe płacimy do momentu wpisu do hipoteki - czy następuje to po wzięciu kredytu w zależności od szybkości pracy sądu (powiedzmy, że ok 3 miesiące) czy taki wpis jest dopiero możliwy po zakończeniu budowy (czyli w naszym przypadku będzie to ok. 18 miesięcy)?

 

Będę bardzo wdzięczna za rozwianie niejasności Emotikon: Szczęśliwy

 

Pozdrawiam,

Ania

Odpowiedz
0 Lajków
annawini
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
21-11-2018
Wiadomość 1 z 2 (3 444 wyświetleń)

Re: Kredyt na budowę domu

Poniżej przesyłam odpowiedzi na Twoje pytania Emotikon: Szczęśliwy 

 

1. Nie ma takiej możliwości. Pieniądze, które obecnie posiadasz razem z kredytem powinny pozwolić na wybudowanie nieruchomości i oddanie jej do użytku. 

2.Cały wkład własny powinnaś wnieść przed uruchomieniem ostatniej transzy.

3.  Po podpisaniu umowy kredytowej otrzymasz od doradcy dokumenty, które powinnaś złożyć w sądzie, żeby sąd dokonał wpisu. Dopóki sąd tego nie zrobi, marża będzie podwyższona - do czasu wpisania ING do Księgi Wieczystej.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (3 388 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Remont/przebudowa segmentu na kredyt

Jeśli planujesz zmiany w projekcie, konieczne jest złożenie wniosku o zmianę kosztorysu i wtedy taką zmianę rozpatruje analityk. Bez takiego wniosku istnieje ryzyko, że nie będziemy mogli rozliczyć wa...

16-07-2024
Historia Transakcji - Ukrycie informacji

Witam

Potrzebuję informacji jak można ukryć saldo i niektóre transakcję wykonane w bankowości elektronicznej ING. Do konta ma dostęp druga osoba i nie chcę  żeby miała wgląd do niektórych transakcji, k

...

16-07-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Dzisiaj na podobną kwotę robiłem przelew z Alior do innego banku i tylko się potwierdziło się, że decyzja o zamknięciu ING to najlepsze co mogłem zrobić. Na prawdę ostrzegam każdego przed przechowywan

...

16-07-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy