Odpowiedz
Highlighted

Kredyt na budowę domu

Witam,

Jesteśmy po spotkaniach z dwoma różnymi doradcami kredytowymi, od których usłyszeliśmy różne wersje odnośnie interesującego nas kredytu.

Chciałabym się dowiedzieć, jak wyglądają poniższe kwestie:

1. Mamy już działkę kupioną za gotówkę o wartości 150 tys. Chcemy wybudować na niej dom, na co potrzebujemy w sumie ok. 450 tys. Czy możliwe by było wziąć 300 tys kredytu, za co sfinansujemy stan surowy + zaczniemy wykończenie, a pozostałe 150 tys. dozbieramy sobie między czasie, ale w momencie brania kredytu fizycznie nie posiadamy tych pieniędzy?

Przykładowo kredyt dzielimy na trzy transze: 100 tys + 100 tys + 100 tys + 150 tys na koniec mamy uzbierane z oszczędności - czy jest taka opcja, czy w momencie brania kredytu musielibyśmy mieć już te 150 tys?

 

2. Z rzeczy zasłyszanych: Podobno ostatnia transza kredytu musi być zawsze transzą od banku (nawet jeśli jej nie wykorzystamy), więc powyższe nie wchodzi w grę?

 

3. Ubezpieczenie pomostowe płacimy do momentu wpisu do hipoteki - czy następuje to po wzięciu kredytu w zależności od szybkości pracy sądu (powiedzmy, że ok 3 miesiące) czy taki wpis jest dopiero możliwy po zakończeniu budowy (czyli w naszym przypadku będzie to ok. 18 miesięcy)?

 

Będę bardzo wdzięczna za rozwianie niejasności Emotikon: Szczęśliwy

 

Pozdrawiam,

Ania

Odpowiedz
0 Lajków
annawini
Nowy w branży
Nowy w branży icon
2
0
21-11-2018
Wiadomość 1 z 2 (1 955 wyświetleń)
Highlighted

Re: Kredyt na budowę domu

Poniżej przesyłam odpowiedzi na Twoje pytania Emotikon: Szczęśliwy 

 

1. Nie ma takiej możliwości. Pieniądze, które obecnie posiadasz razem z kredytem powinny pozwolić na wybudowanie nieruchomości i oddanie jej do użytku. 

2.Cały wkład własny powinnaś wnieść przed uruchomieniem ostatniej transzy.

3.  Po podpisaniu umowy kredytowej otrzymasz od doradcy dokumenty, które powinnaś złożyć w sądzie, żeby sąd dokonał wpisu. Dopóki sąd tego nie zrobi, marża będzie podwyższona - do czasu wpisania ING do Księgi Wieczystej.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaS
Moderator
Moderator icon
358
99
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 899 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Pozyczka na cele konsumpcyjne dla osoby na dzialalnosci

@lukasz881217 Przykro mi, ale aktualnie nie akceptujemy do wniosków kredytowych dochodów z prowadzonej działalności gospodarczej. Możliwe, że sytuacja zmieni się w niedługim czasie po uspokojeniu się

...

27-05-2020
Re: Zapomniany login...

@Skaza Login możemy Ci wydać w oddziale bez obecności opiekuna prawnego. Jeśli rodzice otworzyli Ci konto przez bankowość internetową, to login dla Twojego konta znajdą w dokumentach z banku w swojej

...

27-05-2020
Re.: Kredyt hipoteczny wymiana mieszkania

Już nieaktualne

27-05-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy