Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem a likwidacja WIBOR

[ Edytowane ]
Dzień dobry.
Mam kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem na 5 lat w wysokości 4,08% (WIBOR 6M 1,78% oraz stała marża 2,30%).
W dzień podpisania umowy musiałem także podpisać załącznik o wskaźniku referencyjnym (w przypadku jego zastąpienia lub likwidacji).
Czy to oznacza że jeśli WIBOR zostanie 1.01.23 zastąpiony np. wskaznikem POLONIA, który zapewne będzie nie niższy niż 4-4,5%, to od tego dnia wzrośnie mi rata ze względu na wzrost oprocentowania (POLONIA + marża = co najmniej 6,3%)? Jeśli tak to ja nie chce takiej "pomocy" Państwa.

Edit: zgodnie z umową 5 letni okres stałej stopy kończy mi się w październiku 2024 roku.
Odpowiedz
0 Lajków
Shevc30
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
13-05-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 711 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem a likwidacja WIBOR

Stałe oprocentowanie nie opiera się na stawce WIBOR, więc do wspomnianego października 2024 roku nic Ci nie wzrośnie. A co będzie później, to zapewne nikt nie wie, skoro żadne przepisy jeszcze się w tej sprawie nie pojawiły.

Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
96
27
01-04-2020
Wiadomość 2 z 2 (1 690 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Powolne działanie aplikacji ing

Dobry Wieczór!

Mam pytanie, ponieważ posiadam telefon Samsung s22 na androidzie 13 i wszystkie inne aplikację chodzą płynnie, a moje ing chodzi strasznie mozolnie.

Na innym modelu, który miałem wcześnie

...

01-12-2022
Aplikacja na androidzie sama sie uruchamia

Witam.
Od niedawna aplikacja na telefonie sama sie włącza co jest cholernie denerwujące, zwlaszcza, że przerywa to co akurat robie, przerywa mi nagrywanie filmów (a telefon jest akurat jedynym narzedzi...

01-12-2022
Re: Moje kredyty zniknęły

Zależy mi na wyjaśnieniu Twojej sytuacji, ale tu nie mam dostępu do Twoich danych i nie jestem w stanie tego sprawdzić i wyjaśnić dla Ciebie. Proszę skontaktuj się z nami na czacie w bankowości intern

...

30-11-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy