Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny na spłacenie kredytu w innym banku

Witam.

Mam zaciągnięty kredyt konsolidacyjny w banku na ok 160 tysięcy, z odsetkami do spłaty zostało mi gdzieś 216 tysi,

nasza rata miesięczna niestety 3000 jest wysoka, chcieliśmy rozłożyć więc kredyt na więcej lat, żeby zmniejszyć miesięczne obciążenia,

mama, która jest właścicielem domu, w którym mieszkamy zgodziła się na obciążenie hipoteki, jednak wcześniej już zrobiła coś takiego mojej siostrze,

która wybudowała dom. Wchodząc w księgę wieczystą widnieje hipoteka na 240 tysięcy, oczywiście przez 2 lata już coś tam pewnie spłaciła,

zastanawiam się czy istnieje możliwość, żebyśmy się "podpięli" jako drudzy w tym samym banku, wartość domu to ok 400 000. Zaznaczam, że jesteśmy w wieku 47 lat, a z tego co wyczytałam to powyżej 35 lat osoby się nie kwalifikują:-( jeżeli jednak byłaby taka możliwość to czy muszę znowu robić wycenę,

czy wystarczy ta z przed 2 lat od siostry? Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
Alutka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
19-07-2019
Wiadomość 1 z 5 (3 129 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny na spłacenie kredytu w innym banku

Mam bardzo dobrą historię kredytową i zdolność na 599 000
Odpowiedz
0 Lajków
Alutka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
19-07-2019
Wiadomość 2 z 5 (3 108 wyświetleń)

Re: Re.: Kredyt hipoteczny na spłacenie kredytu w innym banku

Jeżeli dom jest warty 400 000 zł możemy się zabezpieczyć maksymalnie do 80% jego wartości, czyli maksymalnie 320 000 zł. W tej sytuacji kwota, którą możemy się zabezpieczyć nie będzie wystarczająca na przeniesienie Twojego kredytu. Jeśli Twoja siostra ma kredyt hipoteczny u nas, możemy udzielić Ci kolejnego kredytu - maksymalnie do 80 000 zł. Konieczne będzie wycenienie nieruchomości.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 3 z 5 (3 063 wyświetleń)

Re: Re.: Kredyt hipoteczny na spłacenie kredytu w innym banku

Dziękuję za odpowiedź, wycena i tak jest konieczna, mam nadzieję, że wyjdzie więcej, bo reszta działki, która była jeszcze 2 lata temu

zakwalifikowana jako rolna, teraz jest działką budowlaną, co powoduje pewnie większą wartość.

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
Alutka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
19-07-2019
Wiadomość 4 z 5 (3 046 wyświetleń)

Re: Re.: Kredyt hipoteczny na spłacenie kredytu w innym banku

Byłam w banku, pierwszy raz spotkali się z taką sytuacją, muszą się dowiedzieć czy w takiej sytuacji jest to w ogóle możliwe:-(

Odpowiedz
0 Lajków
Alutka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
19-07-2019
Wiadomość 5 z 5 (2 943 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy