Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny na jedną osobę a współwłasność działki

Dzień dobry, posiadam wraz z partnerką zakupioną działkę budowlaną (współwłasność) i moje pytania są następujące:

1) Czy jest możliwość wspólnej budowy domu w przypadku jeśli kredytobiorcą byłaby sama partnerka?

2) Czy jest możliwość budowy domu przez samą partnerkę (jedyny kredytobiorca) na działce jeśli wyrażę zgodę jako współwłaściciel czy partnerka musiałaby być w 100% właścicielem działki? I czy w takim wypadku po wybudowaniu domu automatycznie byłby on też moją współwłasnością czy musielibyśmy wziąć ślub i zrobić rozszerzenie majątkowe?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
Robertos12
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
14-03-2023
Wiadomość 1 z 2 (14 004 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny na jedną osobę a współwłasność działki

Takie rozwiązanie jest jak najbardziej możliwe. W pierwszej kolejności jednak, pozwolenie na budowę musi być wypisane na tę osobę, która ma zostać kredytobiorcą. Więc w tej sytuacji - na Twoją partnerkę. 

Z naszej strony, w momencie podpisywania umowy będziemy potrzebować dokumentu - oświadczenia, na którym wyrażasz zgodę na zabezpieczenie na działce, która jest wspólna. Taki dokument przekażemy kredytobiorcy.

W przypadku takiej budowy zostajesz również wpisany do księgi wieczystej, jako współwłaściciel nieruchomości.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
176
40
23-04-2018
Wiadomość 2 z 2 (13 927 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Daily tracker wydatków + alerty o przekroczeniu limitu

Dziękuję za Twój pomysł - przekazałem go do właściwej jednostki Emotikon: Szczęśliwy

21-04-2024
Daily tracker wydatków + alerty o przekroczeniu limitu

Dzień dobry,

wpadłem ostatnio na pomysł (po uprzednim przeszukaniu sieci) na przekazanie pomysłu do deweloperów aplikacji mobilnej (i nie tylko).

Zauważyłem, że możemy sobie przypisywać nasze wydatki do

...

21-04-2024
Błąd przy zakładaniu celu oszczędnościowego

Przy próbie założenia celu oszczędnościowego, po potwierdzeniu danych, pojawia się komunikat Błąd wczytywania danych Spróbuj ponownie później. Taka sytuacja ma miejsce od dłuższego czasu, zarówno w ba

...

20-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy