14-03-2023 21:14
Dzień dobry, posiadam wraz z partnerką zakupioną działkę budowlaną (współwłasność) i moje pytania są następujące:
1) Czy jest możliwość wspólnej budowy domu w przypadku jeśli kredytobiorcą byłaby sama partnerka?
2) Czy jest możliwość budowy domu przez samą partnerkę (jedyny kredytobiorca) na działce jeśli wyrażę zgodę jako współwłaściciel czy partnerka musiałaby być w 100% właścicielem działki? I czy w takim wypadku po wybudowaniu domu automatycznie byłby on też moją współwłasnością czy musielibyśmy wziąć ślub i zrobić rozszerzenie majątkowe?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
15-03-2023 21:26
Takie rozwiązanie jest jak najbardziej możliwe. W pierwszej kolejności jednak, pozwolenie na budowę musi być wypisane na tę osobę, która ma zostać kredytobiorcą. Więc w tej sytuacji - na Twoją partnerkę.
Z naszej strony, w momencie podpisywania umowy będziemy potrzebować dokumentu - oświadczenia, na którym wyrażasz zgodę na zabezpieczenie na działce, która jest wspólna. Taki dokument przekażemy kredytobiorcy.
W przypadku takiej budowy zostajesz również wpisany do księgi wieczystej, jako współwłaściciel nieruchomości.
16-04-2026 14:33
Dzień dobry. Mam podobną sytuację. Mam z mężem wspólną działkę na której postawiliśmy dom. Teraz mamy rozdzielność a ja chce wziąc kredyt sama na wykonczenie domu. Mąż wyraża zgodę. Doradca z banku powiedział, że jeśli jesteśmy współwłaścicielami to musimy kredyt wziąc razem a mąż zostanie wliczony dp mojego gospodarstwa
Mamy już prawie sierpień 2026 roku. Czy doczekamy sie w końcu obsługi samsung walleta? To naprawde bardzo dobre narzędzie wbudowane w system i nie chce z niego rezygnować tylko ze względu na posiadani
... 29-07-2026U mnie ten sam problem. Telefon Xiaomi 17 z HyperOS 3.0.303.
Dużo czasu straciłem na poszukiwaniu rozwiązania tego problemu
Myślałem że problem jest z telefonem.
I nie pomaga uruchomienie Google wallet
... 28-07-2026| Użytkownik | Liczba Lajków |
|---|---|
| 2 | |
| 1 | |
| 1 | |
| 1 | |
| 1 |