Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny na budowę domu z wkładem własnym.

Witam, potrzebujemy kredyt hipoteczny na dokończenie budowy domu. Budowa rusza około połowy marca (zależne od pogody). Wkładem własnym jest: zakupiona działka, załatwiona pełna dokumentacja projektowo-urzędowa wraz z przyłączami mediów, postawienie budynku w stanie surowym bez dachu. Ze środków z kredytu fajnansowane miało by być: kompletny dach, stolarka okienna, drzwiowa + wykończenie.

 

Mamy kilka pytań a mianowicie:

Czy istnieje możliwość załatwienia formalności kredytowych teraz czyli styczeń,luty? Wypłata pierwszej transzy miałaby być w czerwcu po przesłaniu przez inwestora zdjęć ze stanu budowy (umownie wykorzystanego wkładu własnego - roboty murarskie)

 

W jaki sposób bank określa wkład własny? Musi być gotówka na koncie czy może być oświadczenie o posiadanym wkładzie własnym na postawienie budynku do stanu zawartego w umowie? (dodam iż obecnie konto mamy w innym banku)

 

Czy wogole istnieje możliwość otrzymania kredytu w sposób opisany powyżej? (chodzi o czas - ruszamy z budową i realizujemy projekt bez przestojów spowodowanych póżniejszym załatwiem kredytu po wykorzystaniu wkładu własnego)

Marek88
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
12
8
04-01-2016
Wiadomość 1 z 7 (16 407 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny na budowę domu z wkładem własnym.

Kredyt hipoteczny w naszym banku daje Ci bardzo dogodne warunki:
•możesz otrzymać kredyt od 40 000 zł,
•marża banku od 1,65% w skali roku,
•kwota maksymalna zależna jest od Twojej zdolności kredytowej oraz wartości nieruchomości będącej zabezpieczeniem,
•wymagamy wkładu własnego na poziomie 20% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu. Zabezpieczeniem może być działka budowlana, będziemy wyceniali wartość działki. Za wycenę pobierzemy opłatę 350 zł.
okres kredytowania wynosi do 35 lat maksymalnie do 70 roku życia głównego kredytobiorcy, a spłata kredytu może nastąpić w ratach równych albo malejących.
•po podpisaniu umowy masz 180 dni na uruchomienie kredytu.

Odpowiedz
0 Lajków
MateuszO
Były moderator
Były moderator icon
25
9
04-09-2015
Wiadomość 2 z 7 (16 378 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny na budowę domu z wkładem własnym.

Witam, dziękuję za odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie:

 

Zakładajmy że Wasz analityk stwierdza iż do zakończenia budowy będzie brakowało 150 tys. zł., wniosek o kredyt rozpatrzony pozytywnie, zostaje przyznany kredyt w wysokości 150 tys zł. W trakcie budowy wykorzystam 100 tys z kredytu i dokończę w tej kwocie budowę. Zgłaszam do urzędu zakończenie budowy, budynek zostaje oddany do użytku. Zostaje nie wypłacona kwota kredytu w kwocie 50 tys. zł. 

 

Czy muszę ową kwotę 50 tys wybrać czy mogę zakończyć wybranie kapitału i zacząć spłacać kapitał (wykorzystane 100 tys) ?

 

Oraz drugie pytanie: Biorąc kredyt na okres 15 lat (180 m-cy) to data rozpoczęcia (15 lat) kredytu liczy się od momentu podpisania umowy? Czy od czasu urochomienia pierwszej transzy? Czy może od zakończenia okresu budowy (karencji) ?

 

Pozdrawiam

Marek88
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
12
8
04-01-2016
Wiadomość 3 z 7 (16 211 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny na budowę domu z wkładem własnym.

Jeśli nie uruchimiłeś jeszcze tej ostatniej transzy 50.000 zł to możesz zrezygnować z tej kwoty. Wówczas spłata będzie od kwoty uruchomionego kredytu 100.000 zł.

Spłata kredytu następuje po zakończeniu okresu karencji. W trakcie karencji spłacasz wyłącznie odsetki, a dopiero po tym okresie jest płacona rata kapitałowo-odsetkowa.

Odpowiedz
0 Lajków
MateuszO
Były moderator
Były moderator icon
25
9
04-09-2015
Wiadomość 4 z 7 (16 097 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny na budowę domu z wkładem własnym.

Dziękuję za odpowiedzi. Czy przy wkładzie własnym w gotówce ponad 20% wartości nieruchomości (wartość budynku) można otrzymać kredyt czy również musi być wycena działki?

 

Kiedy następuje zakończenie wypłaty kredytu (karencja) i zaczynamy spłacać kapitał? 

 

Dam dwa przykłady: 1: Mamy przyznany kredyt w kwocie 150 tys, wykorzystaliśmy 100 tys. i chcemy zakończyć okres karencji. Wówczas wystarczy jakiś wniosek o koniec kredytu czy muszą być dodatkowe fokumenty?

 

przykład 2: Mamy przyznany kredyt 100 tys, wykorzystaliśmy całą kwotę i chcemy zakończyć okres karencji i zacząć spłacać kapitał, budowa jest w stanie deweloperskim, środki na stan pod klucz mamy i wykańczamy jednak jeszcze ze względów czasowym nie mamy zrobionej wykończeniówki na 100 procent. Czy możemy już zacząć spłacać kapitał czy musimy nadal płacić odestki karencyjne i dopiero jak wykończymy dom pod klucz zacząć spłacać kapitał?

Odpowiedz
0 Lajków
Marek88
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
12
8
04-01-2016
Wiadomość 5 z 7 (15 849 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny na budowę domu z wkładem własnym.

Lub jeszcze inaczej zapytam: Okres karencji jest sztywny, ustalany przed podpisaniem umowy i w tym czasie musi powstać budynek i nie można go skrócić czy np. ustalając okres karencji 2 lata możemy go wcześniej skrócić np. po wypłacie ostatniej transzy (powiedzmy po roku od podpisania umowy mamy wybrany kapitał) zacząć spłacać kapitał? Czy jest to zależne od stanu budowy? (budowa systemem gospodarczym)
Marek88
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
12
8
04-01-2016
Wiadomość 6 z 7 (15 846 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny na budowę domu z wkładem własnym.

[ Edytowane ]

Niezależnie od wysokości wnoszonego wkładu własnego wycenę realizujemy przed podjęciem decyzji kredytowej. W ten sposób weryfikujemy wartość działki oraz ewentualnej rozpoczętej budowy.

 

W odniesieniu do wskazanych przez Pana przykładów: 

  1. Okres karencji można skrócić w sytuacji, gdy inwestycja zostanie zakończona przed terminem, lub zostaną wypłacone wszystkie środki. Jeżeli chce Pan zrezygnować z ostatniej transzy to musi Pan udokumentować, że pozyskał Pan dodatkowe środki, które pozwolą Panu na jej zakończenie we własnym zakresie, lub że już zakończył Pan inwestycję i zgłosił Pan nieruchomość do użytkowania.

  2. W tej sytuacji, jeżeli wypłacona została cała kwota przyznanego kredytu ma Pan możliwość zawnioskowania bezpłatnie o skrócenie okresu karencji. Będzie mógł Pan zacząć spłacać raty kapitałowo-odsetkowe. Proszę jednak pamiętać, że pozostaje jeszcze kwestia rozliczenia inwestycji z bankiem. Należy dostarczyć dokumenty potwierdzające zgłoszenie nieruchomości do użytkowania. Wymagane będą również zdjęcia dokumentujące wykorzystanie środków zgodnie z kosztorysem i wnioskiem kredytowym.

 

Rezygnacja z karencji jest możliwa niezależnie od tego czy budowa jest realizowana systemem gospodarczym, czy w innej formie.

Odpowiedz
0 Lajków
DietmarW
Były moderator
Były moderator icon
29
10
04-09-2015
Wiadomość 7 z 7 (15 600 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Autoryzacja sms

Za każdym razem, gdy użytkownik loguje się lub zleca dyspozycje w Moje ING/Moje ING mobile, nasz system bezpieczeństwa błyskawicznie analizuje sytuację i dobiera odpowiedni sposób autoryzacji. Ocenia

...

27-09-2022
Re: Notarialne pełnomocnictwo do podpisania aneksu dot. skrócenia okresu kredytowania po nadpłacie

Aneks udało się podpisać 2 dni przed terminem. Pełnomocnictwo zostało uzupełnione o wpis wymagany przez radce prawnego i nowy akt notarialny został wystawiony przez notariusza. Zmarnowane dodatkowe 2

...

27-09-2022
Re: Przelew na telefon BLIK - limit?!

No to zanalizujcie w końcu to zwiększenie limitów albo dajcie jakiś sensowny powód dla którego tego nie zrobicie. Jak boicie się o bezpieczeństwo moich pieniędzy to może zanalizujcie logowanie dwuskła

...

26-09-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy