Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny, dochód z działalności gospodarczej (+amortyzacja)

Witam,

 

 najbliższym czasie zamierzam wnioskować o kredyt hipoteczny i chcę się do tego przygotować. Bik super. Dochód z działalności gospodarczej, gdzie drugie tyle to amortyzacja. 

 

1) Czy analityk przyjmuje całą sumę dochodu czyli dochód + amortyzacja jak w kalkulatorze, czy jakąś część uwzględnia?

2) Posiadam kredyty firmowe - analityk bierze pod uwagę raty kapitał+odsetki czy kapitał? Odsetki są w KPiR jako koszt, więc biorąc to i to dwa razy odejmuje się odsetki Emotikon: Szczęśliwy

3) Jaki jest ogólny współczynnik dochodu do zadłużenia? Powiedzmy, że dochód z amortyzacją wynosi 20 tys pln netto, kredytów mam na 7 tys pln netto a hipoteka wg kalkulacji wyniesie mnie 3 tys pln. Czy zdolnościowo się łapię? (bezdzietny). Mogę część pospłacać ale to są końcówki kredytów i odsetki są śmieszne  Emotikon: Szczęśliwy

 

pozdrawiam,

Rafał

Odpowiedz
0 Lajków
Rav89
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
23-02-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 671 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny, dochód z działalności gospodarczej (+amortyzacja)

Na podstawie przekazanych tu informacji nie jesteśmy w stanie przekazać Ci jednoznacznej odpowiedzi. Potrzebujemy dodatkowych danych. Co bardzo ważne, aktualnie przyjmujemy wnioski tylko, jeśli prowadzisz działalność od min 2 lat. 

Nie stosujemy jednak współczynnika dochodu do zadłużenia - bierzemy pod uwagę wszystkie zobowiązania na moment składania wniosku.

Prosimy Cię o kontakt z naszą infolinią hipoteczną - 32 357 00 57 (jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00). Proszę przygotuj dane dotyczące swoich przychodów, kosztów i amortyzacji za 2020 rok i 2021 rok. Będziemy mogli na połączeniu to szczegółowo sprawdzić Emotikon: Szczęśliwy 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 2 (1 588 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Bankowość internetowa dla osób małoletnich 6-13 lat

Dzień dobry, kiedy wprowadzicie funkcjonalność dostępu do aplikacji ing dla posiadaczy kart Mastercard dla dzieci poniżej 13 rok życia ?

24-04-2024
Moje ING wymaga ustawienia aplikacji jako domyślną do płatności zbliżeniowych

Jak w temacie.
Zapytałbym dlaczego, ale zaczniecie pisać jak bardzo jesteśmy dla was najważniejsi i jak bardzo to dla naszego bezpieczeństwa. Powiem tylko, że w aplikacjach PKO, Millenium i Google Pay ...

24-04-2024
Re: Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Pełnomocnictwo musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisem mocodawcy potwierdzonym przez notariusza albo w formie aktu notarialnego. W przypadku, gdy dokument pełnomocnictwa sporządzony jest za

...

23-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy