Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny budowa domu z wykonczeniem

Czy przy budowie domu wg kosztorysu kwota X (np. 50 tys.) przeznaczona na wykonczenie zostanie wyplacona z druga transza?

I co jesli po wyplacie tej kwoty budowa domu zatrzyma sie na stanie developerskim bez wykonczenia? Czy kwote X trzeba bedzie zwrocic czy wykonczyc dom zgodnie z kosztorysem?

Pytanie dotyczy sytuacji gdzie z roznych powodow po otrzymaniu kredytu zmienila sie decyzja inwestora co do realizacji stanu domu i jego ewentualnej odsprzedazy w innym stanie niz zadeklarowny w kosztorysie.

Dziekuje za odpowiedz.

Odpowiedz
0 Lajków
Sderr
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
14-10-2018
Wiadomość 1 z 3 (2 961 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny budowa domu z wykonczeniem

[ Edytowane ]

Nieruchomość musi być doprowadzona minimum do stanu deweloperskiego (musi mieć odbiór budowlany). Nieruchomość musi być doprowadzona do takiego stanu jaki zakłada kosztorys oraz informacja na wniosku kredytowym.

Jeśli są dwie transze, to potrzebne jest udokumentowanie, że prace z pierwszej zostały wykonane aby uruchomić kolejną cześć.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 3 (2 885 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny budowa domu z wykonczeniem

W przypadku, gdyby w trakcie Inwestycji Inwestor zmienił plan działania i postanowił sprzedać nieruchomość to:

1). Przy sprzedaży - Kupujący będzie musiał spłacić aktualne zadłużenie w Banku - nadwyżkę przelewa na konto Sprzedającego (aktualnego Inwestora)

Bank po Spłacie Zadłużenia wystawia dokumenty niezbędne do wykreślenia Hipoteki.

 

2). Następnie Nowy Właściciel przepisuje pozwolenie na Budowę na siebie i może dokończyć proces Budowlany.

 

****
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.

W razie dodatkowych pytań jestem do Twojej dyspozycji.

Odpowiedz
0 Lajków
Nestor
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
19-11-2018
Wiadomość 3 z 3 (2 545 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy