Odpowiedz

Kredyt eko

Witam.
Podpisaliśmy umowę na kredyt hipoteczny na dom ekologiczny (Pani w Banku nie potrafiła znaleźć w projekcie jakie jest zużycie energii potrzebne do wnioskowania, ale powiedziała że obejdzie się bez tego). Otrzymaliśmy wstępną dezycje pozytywną od banku z próśbą o dostarczenie potwierdzenia że roczne zapotrzebowanie na energie uzytkowa do ogrzewania i wentylacji wyrazone w kWh/m2 (aby byla oferta EKO ten czynnik nie powinien przekroczyc 40 kWh/m2). I tu się pojawia problem bo w projekcie nie ma takich wyliczeń, są tylko EP 88.2 kWh/m2 (norma dla domow ekologicznych wg ustawy 2017-2021 wynosi 95 kWh/m2 czym się sugerowalismy).
I teraz jesteśmy w kropce, bo cały długotrwały proces kredytowania przepada? Czy możemy aneksowac o zmiane oferty pomijając decyzję wstępną z winy Pani która wprowadza w błąd? Pozdrawiam.
Odpowiedz
0 Lajków
Agnlac
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
03-09-2018
Wiadomość 1 z 4 (4 647 wyświetleń)

Re: Kredyt eko

Standardy energetyczne kwalifikujące domy jako budynki energooszczędne lub pasywne sprawdzamy w projekcie budowlanym w części architektoniczno-budowlanej dotyczącej projektowanej charakterystyki energetycznej. 
Przy tej ofercie akceptujemy Standard NF-40 (domy energooszczędne - to domy gdzie roczne zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji nie powinno przekraczać 40 kWh/m2) oraz Standard NF-15 (domy pasywne -  to domy gdzie roczne zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji nie powinno przekraczać 15 kWh/m2).
Skontaktuj się proszę ze Specjalista z którym kompletujesz dokumenty. Specjalista zobaczy, jakie w tej sytuacji są możliwości. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 4 (4 634 wyświetleń)

Re: Kredyt eko

Tak, wiem to wszystko. Tylko problem polega na tym, że w projekcie nie ma podanych wartości tej energii użytkowej, co oczywiście pracownik widział podczas spisywania wniosku.
Odpowiedz
0 Lajków
Agnlac
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
03-09-2018
Wiadomość 3 z 4 (4 630 wyświetleń)

Re: Kredyt eko

Jeśli projekt nie spełnia tych standardów, nie będzie możliwości uzyskania EKO kredytu. W tej sytuacji proszę skontaktuj się ze specjalistą, u którego kompletujesz wniosek. Specjalista sprawdzi, jakie masz możliwości zmiany oferty i z jakimi ewentualnie wiąże się to dokumentami. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (4 629 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Ujawnienie danych karty wirtualnej

Jeśli dane karty zostały podane na fałszywej stronie, to zalecamy kartę zastrzec. Tylko wtedy będzie pewność, że karta nie będzie wykorzystana do nieuprawnionych płatności.

Zapraszamy również do kontak...

26-05-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

> To Ty nie rozumiesz, każdy bank wymaga potwierdzenia przelewu

 

I co z tego? A jeśli każdy bank będzie wysyłać do ciebie kuriera z chorągiewką na której jest logo banku i on od ciebie będzie brał pise

...

25-05-2024
Ujawnienie danych karty wirtualnej

Znajoma osoba najwyraźniej dała się nabrać na jakąś fałszywkę. Wyświetliła jej się oferta Zalando, jakaś okazja, przeniesienie do płatności gdzie wpisała dane karty (wirtualnej). Pierwsza płatność zak

...

26-05-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy