Odpowiedz
Highlighted

Kredyt eko

Witam.
Podpisaliśmy umowę na kredyt hipoteczny na dom ekologiczny (Pani w Banku nie potrafiła znaleźć w projekcie jakie jest zużycie energii potrzebne do wnioskowania, ale powiedziała że obejdzie się bez tego). Otrzymaliśmy wstępną dezycje pozytywną od banku z próśbą o dostarczenie potwierdzenia że roczne zapotrzebowanie na energie uzytkowa do ogrzewania i wentylacji wyrazone w kWh/m2 (aby byla oferta EKO ten czynnik nie powinien przekroczyc 40 kWh/m2). I tu się pojawia problem bo w projekcie nie ma takich wyliczeń, są tylko EP 88.2 kWh/m2 (norma dla domow ekologicznych wg ustawy 2017-2021 wynosi 95 kWh/m2 czym się sugerowalismy).
I teraz jesteśmy w kropce, bo cały długotrwały proces kredytowania przepada? Czy możemy aneksowac o zmiane oferty pomijając decyzję wstępną z winy Pani która wprowadza w błąd? Pozdrawiam.
Odpowiedz
0 Lajków
Agnlac
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
8
0
03-09-2018
Wiadomość 1 z 4 (1 873 wyświetleń)
Highlighted

Re: Kredyt eko

Standardy energetyczne kwalifikujące domy jako budynki energooszczędne lub pasywne sprawdzamy w projekcie budowlanym w części architektoniczno-budowlanej dotyczącej projektowanej charakterystyki energetycznej. 
Przy tej ofercie akceptujemy Standard NF-40 (domy energooszczędne - to domy gdzie roczne zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji nie powinno przekraczać 40 kWh/m2) oraz Standard NF-15 (domy pasywne -  to domy gdzie roczne zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji nie powinno przekraczać 15 kWh/m2).
Skontaktuj się proszę ze Specjalista z którym kompletujesz dokumenty. Specjalista zobaczy, jakie w tej sytuacji są możliwości. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Moderator
Moderator icon
335
89
12-10-2015
Wiadomość 2 z 4 (1 860 wyświetleń)
Highlighted

Tak, wiem to wszystko. Tylko problem polega na tym, że w projekcie nie ma podanych wartości tej energii użytkowej, co oczywiście pracownik widział podczas spisywania wniosku.
Odpowiedz
0 Lajków
Agnlac
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
8
0
03-09-2018
Wiadomość 3 z 4 (1 856 wyświetleń)

Jeśli projekt nie spełnia tych standardów, nie będzie możliwości uzyskania EKO kredytu. W tej sytuacji proszę skontaktuj się ze specjalistą, u którego kompletujesz wniosek. Specjalista sprawdzi, jakie masz możliwości zmiany oferty i z jakimi ewentualnie wiąże się to dokumentami. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaS
Moderator
Moderator icon
335
89
12-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (1 855 wyświetleń)
Najbardziej pomocni użytkownicy