Odpowiedz

Kosztorys

Witam muszę wypełnić kosztorys budowlany do kredytu hipotecznego i niewiem jaki metraż mam policzyć z garażem i kotłownia czy bez. Projekt jest do realizacji dwuetapowo poddasze do późniejszej realizacji (w pozwoleniu jest zaadaptowane poddasze gdybym chciała zrobić to od razu)ale narazie tego nie planuje. Mogę policzyć tylko dół? Czy jest jakiś przelicznik kwoty×m2 w którym muszę się zmieścić chodzi mi o dolna granicę.
Odpowiedz
0 Lajków
Ajek1980
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
08-09-2017
Wiadomość 1 z 4 (4 816 wyświetleń)

Re.: Kosztorys

Metraż liczymy bez garażu, ale z kotłownią. Natomiast nie mamy przelicznika kwoty*m2. Taką wartość wycenia dla nas rzeczoznawca w operacie szacunkowym.
Jeżeli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu kosztorysu, skontaktuj się, proszę, ze swoim doradcą hipotecznym, na pewno udzieli wszelkich informacji.

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (4 800 wyświetleń)

Re.: Kosztorys

Dziękuję a co z poddaszem?Będę kontaktować się z doradcą ale chciałam być już przygotowana na spotkanie.
Odpowiedz
0 Lajków
Ajek1980
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
08-09-2017
Wiadomość 3 z 4 (4 760 wyświetleń)

Re.: Kosztorys

Jeżeli poddasze ma spełniać funkcję mieszkalną to wyliczamy powierzchnię użytkową. Powierzchnię na poddaszu określamy i przyjmujemy z uwzględnieniem skosów: powierzchnię do wysokości 1,4 m pomija się, od 1,4 m do 2,2 m przyjmuje się w 50% i powyżej wysokości 2,2 m przyjmuje się w 100%. Jeżeli poddasze miałoby spełniać inne funkcje takie jak magazynową to uwzględniamy poddasze tylko do powierzchni całkowitej. Najlepiej takie informacja sprawdzić bezpośrednio w projekcie, który podaje wspomniane wyliczenia.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (4 710 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy