Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re.: Kompetencje pośrednika kredytowego

Dziękujemy , wniosek złożymy 5.02 , tak 16.04 zmiana statusu na pkt 5 , wcześniej była już zmiana statusu na 5 lecz 2 razu były odsyłane dokumenty dodatkowe lecz szybko zostały one zarejestrowane,24 .04 sobota informacja o przyznaniu kredytu .Też przeżyliśmy dużo nerwów ale teraz się cieszymy życzymy Państwu powodzenia i trzymamy kciuki ,będzie dobrze Emotikon: Szczęśliwy
Michał71
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
3
20-04-2021
Wiadomość 61 z 114 (6 356 wyświetleń)

Re.: Kompetencje pośrednika kredytowego

To strasznie długo się ciągnęło w Waszym przypadku Emotikon: Smutny U mnie wniosek złożony 5.03 - zarejestrowany 11.03; decyzja pozytywna wstępna 12 kwietnia - prośba o uzupełnienie dokumentu i umowy deweloperskiej - wszystko to razem z operatem pośrednik wysłał 19 kwietnia i 22 kwietnia zmiana statusu "chyba mamy już wszystko, podejmujemy decyzję". Chciałabym otrzymać info przed weekendem majowym, chyba, że będą chcieli jakieś dokumenty, to znów się przeciągnie... Jeśli do 10 maja nie uda się otrzymać decyzji z ING, będę musiała podpisać umowę z innym bankiem, bo czas goni.

Odpowiedz
0 Lajków
PGM
PGM
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
21
3
12-04-2021
Wiadomość 62 z 114 (6 347 wyświetleń)

Re.: Kompetencje pośrednika kredytowego

My wniosek złożyliśmy 16.02, 22.02 wszedł do analizy. 26.03 była wstępna akceptacja, 29.03 rzeczoznawca był na miejscu i chyba ok 2.04 operat do nich doszedł no i wtedy zaczęła się jazda z dokumentami... Co chwilę proszą o kolejne, już 3 razy nasz status brzmiał 'wygląda na to że mamy już wszystko podejmujemy decyzję' no i teraz już mam nadzieję ostatni raz bo też czas nas goni okropnie..
Odpowiedz
0 Lajków
Antiba89
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
3
13-04-2021
Wiadomość 63 z 114 (6 307 wyświetleń)

Re.: Kompetencje pośrednika kredytowego

Ojej to mnie zmartwiłaś, bo jeśli znów mnie o coś poproszą w tym tygodniu, to już w ogóle będę z terminami na styk i jeszcze ucieka 3 maja, bo święto i wtedy na pewno nikt pracował nie będzie... Emotikon: Smutny

 

Odpowiedz
0 Lajków
PGM
PGM
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
21
3
12-04-2021
Wiadomość 64 z 114 (6 295 wyświetleń)

Re.: Kompetencje pośrednika kredytowego

No oby tak nie było, ale niestety trzeba się przygotować. Spisać aneksy do umów, przedłużyć rezerwację o ile jest taka możliwość.
Odpowiedz
0 Lajków
Antiba89
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
3
13-04-2021
Wiadomość 65 z 114 (6 248 wyświetleń)

Re.: Kompetencje pośrednika kredytowego

Niestety nie dam rady już niczego przesunąć - mam podpisaną umową deweloperską, wpłacony cały wkład własny, nie ma już odwrotu. Jeśli ING nie odpowie pozytywnie do 10.V to muszę podpisać umowę kredytową z innym bankiem.

Odpowiedz
0 Lajków
PGM
PGM
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
21
3
12-04-2021
Wiadomość 66 z 114 (6 242 wyświetleń)

Re.: Kompetencje pośrednika kredytowego

[ Edytowane ]
Witam. Śledzę wątek od zeszłego tyg bo sama jestem w podobnej sytuacji. Wniosek złożony 18 lutego, 16 marcaa dołączony operat. Dwa razy Dec wstępna pozytywna i nadal brak Dec ostatecznej. Czas nas Goni a nerwów coraz więcej..
Odpowiedz
0 Lajków
Aisogs
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
4
26-04-2021
Wiadomość 67 z 114 (6 212 wyświetleń)

Re.: Kompetencje pośrednika kredytowego

Zadam teraz pytanie do moderatorów, myślę, że w imieniu nas wszystkich.
Czy w takich przypadkach jak nasze, gdzie mamy już 'nóż' na gardle i czekamy na ostateczną decyzję jak na zbawienie nie da rady uruchomić jakiegoś osobnego toru rozpatrywania wniosków?
Analitycy powinni widzieć daty na Naszych umowach deweloperskich i mieć to również na uwadze.
Antiba89
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
3
13-04-2021
Wiadomość 68 z 114 (6 201 wyświetleń)

Re.: Kompetencje pośrednika kredytowego

Dobre pytanie. Ludzie czekają 2 lata na wymarzony dom czy mieszkanie a w końcu jak przychodzi co do czego to mogą go stracić przez opieszałość banku..
Odpowiedz
0 Lajków
Aisogs
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
4
26-04-2021
Wiadomość 69 z 114 (6 198 wyświetleń)

Re.: Kompetencje pośrednika kredytowego

Wymóg dostarczenia umowy deweloperskiej przez bank na etapie procedury kredytowej to ciężki temat. Umowa deweloperska jest aktem notarialnym i trudno jest się potem wymiksować  (zwłaszcza jeśli wcześniej miało się przesuwaną ważność umowy rezerwacyjnej, bo nie było decyzji banku w sprawie kredytu).

 

U mnie zawarcie umowy deweloperskiej wiązało się z faktem wpłacania 12% wartości nieruchomości w terminie 2 dni roboczych od jej zawarcia. Pozostałe dwie transze z wkładem własnym regulowane są do 10 dni roboczych od jej zawarcia. Wydawało mi się, że w 2 m-ce ogarnę temat kredytu, ale dalej piłka w grze się okazuje. Straszna nerwówka to jest Emotikon: Smutny

Odpowiedz
0 Lajków
PGM
PGM
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
21
3
12-04-2021
Wiadomość 70 z 114 (6 183 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy