Odpowiedz

Kolejność rozpatrywania wniosków

Witam, chciałabym się dowiedzieć jaka jest kolejność rozpatrywania wbiosków o kredyt hipoteczny? Czy decyduje wyłącznie data złożenia wniosku? Czy klienci posiadający konto w ING mają może pierwszeństwo? Czy wysokość kredytu ma na to wpływ? Czy nadal są takie opóźnienia czy jest szansa na decyzję w ustawowe 21 dni? Dziękuję
Odpowiedz
0 Lajków
Prkt
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
2
05-07-2018
Wiadomość 1 z 5 (7 461 wyświetleń)

Re: Kolejność rozpatrywania wniosków

O kolejności rozpatrywania wniosku decyduje data złożenia. Decyzję wydajemy maksymalnie do 21 dni od daty złożenia kompletnego wniosku (wraz z operatem szacunkowym). 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
770
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 5 (7 375 wyświetleń)

Re: Kolejność rozpatrywania wniosków

Dziękuję za odpowiedź. A czy jest jakiś maksymalny czas na decyzje wstępną? Rzeczoznawca przyjdzie wycenić nieruchomość po decyzji wstępnej i chciałabym wiedzieć ile łącznie mogę czekać na decyzje końcową? Czy mige dostarczyć operat szacunkowy przed wydaniem decyzji wstępnej? Czy to przyspieszy proces?
Odpowiedz
0 Lajków
Prkt
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
2
05-07-2018
Wiadomość 3 z 5 (7 357 wyświetleń)

Re: Kolejność rozpatrywania wniosków

Jak najbardziej możesz od razu dostarczyć operat szacunkowy - na pewno przyśpieszy to czas wydania decyzji.
Na informację o analizie wstępnej obecnie czeka się do ok. 12 dni roboczych. Po akceptacji analizy wstępnej, zlecamy zrobienie rzeczoznawcy operatu (jeśli nie mamy od klienta)  i ten etap trwa zazwyczaj ok. 1,5 – 2 tygodni. Po uzyskaniu operatu do ok. 4 dni roboczych podejmujemy decyzję ostateczną.,





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
770
171
04-09-2015
Wiadomość 4 z 5 (7 329 wyświetleń)

Re: Kolejność rozpatrywania wniosków

Dziękuje bardzo Emotikon: Mrugający
Odpowiedz
0 Lajków
Prkt
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
2
05-07-2018
Wiadomość 5 z 5 (7 319 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Błędna obsługa prośby o przelew BLIK

Błąd nie jest po naszej stronie, lecz tak jak słusznie zauważyłeś po stronie mBanku. Według informacji, jakie pozyskaliśmy, zostanie niebawem również poprawiony. Dziękujemy za zgłoszenie.

19-03-2024
Re: Aplikacja mobilna i narzędzia śledzące innych firm

Bo to nie jest natywna aplikacja, to tylko lekko zmodyfikowany widok strony mobilnej umieszczony w „aplikacji”.

19-03-2024
Re: Re.: Warunki polisy ubezpieczeniowej nieruchomości

,"Wymóg ubezpieczenia od powodzi dotyczy umów podpisanych od 12 marca 2023 r. - potrzeba zapewnienia zabezpieczenia ryzyka powodzi "

Ale jakich umów? Kredytowych? Ubezpieczeniowych?

Co znaczy "stare" um...

19-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy