Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Jednorazowy brak wpływu min 2000 zl konto direct

Witam, czy bank odrazu podnosi marże kredytu hipotecznego o 0.4 pp w przypadku braku wpłaty jednorazowo 2000 zł a jednego miesiąca wpłynęło 1500 zł? W poprzednich miesiącach od 2021 roku
wpływało miesięcznie łącznie ponad 3000 zł
a raty kredytu w danych miesiącach wraz z ubezpieczeniem były odciągane automatycznie? Kredyt nie został w całości uruchomiony.
Odpowiedz
0 Lajków
Kingusiq11
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
27-10-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 732 wyświetleń)

Re: Jednorazowy brak wpływu min 2000 zl konto direct

Zapis umowy kredytowej stanowi, że:

„Bank, w okresie 3 lat od daty zawarcia umowy, ma prawo do jednorazowego podwyższenia marży o 0,4 punktu procentowego w stosunku rocznym, w przypadku niewykonania przez Kredytobiorcę
zobowiązania polegającego na zapewnieniu wpływu na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, którego jest właścicielem lub współwłaścicielem, określony w § 5. ust. 6 w wysokości min. 2000 zł miesięcznie”

Oznacza to, że w każdym miesiącu kalendarzowym kredytobiorca powinien zapewnić wpływ na rachunek w wysokości min. 2000 zł. Wpływy nie sumują się z poprzednich miesięcy i nie są liczone narastająco.
Wpływ może być dowolną wpłatą. Może być to wpłata na ratę, może być to wynagrodzenie lub przelew własny, a także wpłata gotówkowa np. w bankomacie.
Niezależnie od tego, czy kredyt został uruchomiony w całości, czy w części. Taki wymóg obowiązuje przez 3 lata od daty podpisania umowy kredytowej, chyba że Pani umowa kredytowa stanowi inaczej.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
KamilW
Moderator
Moderator icon
59
9
19-05-2022
Wiadomość 2 z 2 (1 674 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy