Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Jakie dokumenty potrzebne do wstępnej decyzji o kredyt hipoteczny?

Witam, planujemy zakup i budowę domu z keramzytu, czyli będzie to budowa z wykonawcą. Jakie są potrzebne dokumenty, aby otrzymać wstępną decyzję kredytową? Nie ukrywam, że dopiero po otrzymaniu wstępnej decyzji chcielibyśmy podpisać umowę na zakup projektu. Jakie dokładnie będą potrzebne dane do wniosku? Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
Patinka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
03-09-2020
Wiadomość 1 z 6 (4 048 wyświetleń)

Re: Jakie dokumenty potrzebne do wstępnej decyzji o kredyt hipoteczny?

W przypadku budowy domu jednorodzinnego – system gospodarczy:

  • Umowa/y darowizny - jeśli była/y podstawą nabycia nieruchomości  
  • Decyzja o pozwoleniu na budowę (ostateczna)  
  • Plan zagospodarowania działki - stanowi część zatwierdzonej dokumentacji projektowej  
  • Dziennik budowy - do wglądu (jeśli pozwolenie na budowę jest starsze niż 3 lata)  
  • Umowy z wykonawcą (jeśli występują)  
  • Projekt budowlany - do wglądu, a z niego:

               - program użytkowy budynku (zestawienie pomieszczeń budynku),
               - opis techniczny budynku,
               - zestawienia materiałów,
               - rzuty kondygnacji i rysunki elewacji
               - pierwsze 3 strony z pieczątką potwierdzającą że projekt jest zatwierdzony. 

  • Kosztorys.

Dokumenty ogólne 

  • Wniosek o kredyt hipoteczny
  • Dane Wnioskodawców
  • Dokumenty potwierdzające otrzymywane wynagrodzenie.
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 6 (3 994 wyświetleń)

Re: Jakie dokumenty potrzebne do wstępnej decyzji o kredyt hipoteczny?

[ Edytowane ]

Chodziło mi o wstępną decyzję........ projekt i kosztorys są już na tym etapie potrzebne?

A przed wydaniem formularza informacyjnego jesteśmy już sprawdzani w bazach?

A budowa domu szkieletowego na własnym gruncie z wykonawcą to jest system gospodarczy?

 

Chodziło o to, żebyśmy mogli mieć wstępną decyzje banku zanim podpiszemy umowę z firmą sprzedającą i budującą takie domy.......a projekt i kosztorys będziemy mieć dopiero po podpisaniu umowy z nimi.

 

 

Dziękuję za odp.

 

 

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Patinka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
03-09-2020
Wiadomość 3 z 6 (3 691 wyświetleń)

Re: Jakie dokumenty potrzebne do wstępnej decyzji o kredyt hipoteczny?

Już odpowiadam na Twoje pytania Emotikon: Szczęśliwy

Do złożenia wniosku są potrzebne wszystkie dokumenty, o których pisaliśmy wcześniej. Również projekt i kosztorys.
Raporty z baz danych pobieramy po złożeniu wniosku, jak już wyrazicie na to zgodę.
System gospodarczy mamy wtedy, jeśli sami budujecie dom własnymi siłami lub z pomocą firm, które organizujecie we własnym zakresie. 

Decyzję wstępna podejmujemy po złożeniu kompletu dokumentów. 

Mam nadzieję, że te informacje są dla Ciebie wystarczające Emotikon: Szczęśliwy 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 4 z 6 (3 639 wyświetleń)

Re: Jakie dokumenty potrzebne do wstępnej decyzji o kredyt hipoteczny?

Hmm....

a jeśli przedstawimy dokumenty finansowe (zaświadczenia o zarobkach i wyciągi), dokumenty własnej działki (akt notarialny, wypis i wyrys z rejestru gruntów) i wstępną wycenę domu od firmy projektującej domy szkieletowe z kosztorysem to bank nie będzie mógł przeprowadzić analizy finansowej? wykonawca też chciałby potwierdzenia, że będziemy mieć środki na realizację inwestycji przed podpisaniem umowy. Podpisanie umowy z firmą wiąże się z zapłatą przez nas zaliczki oraz zakupem uzgodnionego projektu i opłaceniem procedur związanych z pozwoleniem na budowę. Dopiero po naszym podpisaniu umowy z firmą, oni załatwiają pozwolenie na budowę. Jak to rozwiązać?

 

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Patinka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
03-09-2020
Wiadomość 5 z 6 (3 469 wyświetleń)

Re: Jakie dokumenty potrzebne do wstępnej decyzji o kredyt hipoteczny?

Do złożenia wniosku o kredyt hipoteczny konieczne jest pozwolenie na budowę oraz dokumenty, o których pisaliśmy wcześniej. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 6 z 6 (3 394 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy