Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Jaka szansa na kredyt mieszkaniowy dla młodego małżeństwa z kredytem studenckim?

Dzień dobry. Zastanawiam się z mężem, czy mamy szansę dostać kredyt na mieszkanie, aktualnie wynajmujemy, ale nie chcemy przepłacać, wolelibyśmy inwestować w swoje M. Nie mamy dzieci, łącznie zarabiamy 3800 zł netto. Mąż ma kredyt studencki na 30tys., początek spłaty za dwa lata. Mąż ma umowę na.czas nieokreślony (1/4 etatu firma z pl, 3/4 etatu z firmy z UK), ja mam umowę na rok podpisaną w tym miesiącu, wcześniej w tej firmie pracowałam przez 3 miesiące na.umowie próbnej. Dodatkowo moją pensję dostaję w gotówce, nie przelewem, czy ma to znaczenie dla banku przy udzielaniu kredytu , powinnam poprosić w firmie o przelewy? Czy mamy szansę na.kredyt mieszkaniowy na nieruchomość o wartości np 160tys plus środki na drobny remont? Posiadamy wkład własny. Czy w naszej obecnej sytuacji w ogóle jest możliwe aby uzyskać kredyt?
Odpowiedz
0 Lajków
anununu
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
14-11-2017
Wiadomość 1 z 5 (7 262 wyświetleń)

Re: Jaka szansa na kredyt mieszkaniowy dla młodego małżeństwa z kredytem studenckim?

anununu, abyśmy mogli wstępnie ocenić Wasze możliwości finansowe, prosimy o dodatkowe informacje:
- Jaka będzie wysokość raty kredytu studenckiego?
- Czy Twój mąż pracuje za granicą (napisałaś, że 3/4 dochodu uzyskuje z etatu z UK)? Akceptujemy dochód wyłącznie w polskich złotych.

Możemy uwzględnić umowę o pracę na czas określony. Warunkiem jest to, że staż pracy nie może być krótszy niż 6 miesięcy a obecna umowa powinna być zawarta na min. 12 miesięcy do przodu na dzień złożenia wniosku. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 5 (7 182 wyświetleń)

Re: Jaka szansa na kredyt mieszkaniowy dla młodego małżeństwa z kredytem studenckim?

Kredyt studencki będzie spłacany max 10 lat 2 ratach niewiele ponad 300zl miesięcznie.az pracuje w Polsce i otrzymuje pensje przelewem w PLN, ale firma dla której pracuje jest częścią grupy kapitałowej mającej siedzibę w UK i formalnie w 3/4 zatrudnia go właśnie t3n podmiot. Czyli rozumiem że z moją umową na rok niewiele zdziałam?
Odpowiedz
0 Lajków
anununu
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
14-11-2017
Wiadomość 3 z 5 (7 180 wyświetleń)

Re: Jaka szansa na kredyt mieszkaniowy dla młodego małżeństwa z kredytem studenckim?

[ Edytowane ]

W przypadku dochodu wypłacanego gotówką będzie potrzebne zaświadczenie z ZUS o podstawie naliczania składek, za okres 6 miesięcy (lub też faktyczny okres uzyskiwania dochodu).

Problemem może być dochód męża, którego znaczna część może być nieakceptowana przez Bank.

 

Trzeba tez pamietać, że minimalna kwota kredytu to 70 000 dla ofert Łatwy Start i Lekka Rata, natomiast dla ofert Mieszkaj bez Kompromisów minimum to 100 000.

Proponuje skontaktować się z infolinią hipoteczna 032 357-00-57 lub ze specjalistą ds bankowości hipotecznej w Oddziale Banku.

 

Odpowiedz
0 Lajków
DorotaMM
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
15-11-2017
Wiadomość 4 z 5 (7 132 wyświetleń)

Re: Jaka szansa na kredyt mieszkaniowy dla młodego małżeństwa z kredytem studenckim?

@anununu Do wypowiedzi @DorotaMM dodam jeszcze, że umowa o pracę na czas określony jest akceptowana, gdy jest uzyskiwany regularny dochód z tego tytułu od minimum 6 miesięcy i umowa na dzień składania wniosku jest zawarta na co najmniej 12 miesięcy. Do minimalnego okresu uzyskiwania dochodów liczony jest cały staż pracy. Dochód jaki możemy wziąć pod uwagę przy składaniu wniosku o kredyt hipoteczny musi być wypłacany w PLN. Nie akceptujemy w tym przypadku pensji wypłacanej w innej walucie.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 5 z 5 (7 042 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy