Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Ile trwa proces oczekiwania na decyzję ws hipoteki

[ Edytowane ]

Witam,

 

wraz z mężem złożyliśmy wniosek wraz z kompletem dokumentów (m.in operatem szacunkowym - wyceną) dnia 10.11.2020.

Ile może jeszcze potrwać oczekiwanie na jakąkolwiek decyzję? Nie dostaliśmy ani wstępnej, ani ostatecznej, ani nic, doradca tak samo. Jak sprawdzam status wniosku na stronie ING wyświetla się tylko punkt 2 - analiza dokumentów...

 

Zdaniem doradcy załączając komplet dokumentów od razu powinniśmy uzyskać decyzję finalną - jakie są obecnie terminy? Bardzo zależy nam na czasie.

 

Pozdrawiam,

Lena

 

Odpowiedz
0 Lajków
castellena
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
0
07-12-2020
Wiadomość 1 z 14 (7 091 wyświetleń)

Re: Ile trwa proces oczekiwania na decyzję ws hipoteki

Faktycznie, możemy od razu podjąć decyzję ostateczną. Informacje o tym powinnaś mieć w najbliższym czasie. Proszę, żebyś skontaktowała się ze specjalistą, u którego składaliście dokumenty. Sprawdzi to.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 14 (6 927 wyświetleń)

Re: Ile trwa proces oczekiwania na decyzję ws hipoteki

Dziękuję za pomoc. Kontaktowaliśmy się i nasze dokumenty zostały przekazane do analizy dnia 19.11

Bardzo trudno było doradcy zdobyć te informacje.

Mamy naprawdę nadzieję, że sprawa wyjaśni się do przyszłego tygodnia, gdyż zależy nam na czasie - 20% wkładu, oboje pełen etat, umowa czas nieokreślony, bierzemy kredyt na mniej niż połowę swojej zdolności...

A naprawdę podoba nam się oferta ING i nie chcielibyśmy z powodu tego wiecznego czekania i opóźnionych terminów zmieniać banku, jednakże jeżeli nic się do początku przyszłego tygodnia nie zmieni to będziemy musieli wybrać inny bank. Bo w każdym, gdzie składaliśmy wniosek mamy decyzję pozytywną.

 

Odpowiedz
0 Lajków
castellena
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
0
07-12-2020
Wiadomość 3 z 14 (6 871 wyświetleń)

Re: Ile trwa proces oczekiwania na decyzję ws hipoteki

Proszę poczytać na forum podobne tematy i nie łudzić się bo wszystko to ładnie wygląda w opisie ale niestety rzeczywistość taka nie jest. Ludzie składali z operatem końcem października i decyzji jeszcze nie mają. Ja złożyłam 6.11 i nawet wstępnej nie mam...także szkoda nerwów i nadziei. Z dobrego serca to pisze żeby się pani nie nastawiała bo to długa droga oczekiwania, a poza tym nawet jak składają z operatem to i tak nie otrzymują w większości osób decyzji ostatecznej
karola130
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
79
7
13-11-2020
Wiadomość 4 z 14 (6 863 wyświetleń)

Re: Ile trwa proces oczekiwania na decyzję ws hipoteki

dzięki Emotikon: Szczęśliwy własnie czytam na forum i jestem tym przerażona. Naprawdę jak do przyszłego tygodnia nie będzie nic wiadomo to niestety ale ING straci klienta.

Odpowiedz
0 Lajków
castellena
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
0
07-12-2020
Wiadomość 5 z 14 (6 814 wyświetleń)

Re: Ile trwa proces oczekiwania na decyzję ws hipoteki

No ja mam gorszy problem bo złożyłam tylko do ING z czego jestem mega niezadowolona i mega żałuję
karola130
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
79
7
13-11-2020
Wiadomość 6 z 14 (6 806 wyświetleń)

Re: Ile trwa proces oczekiwania na decyzję ws hipoteki

U nas wniosek został złożony 10 listopada, a 13 rozpoczęła się wstępna analiza. Tez już się nie
Mogliśmy doczekać bo cały czas te czasy się wydłużały, ale wczoraj dostaliśmy pozytywna decyzje wstępnaEmotikon: Szczęśliwy także chyba to zależy od specjalisty, u którego składa się wniosek. Dodam, ze my załatwialiśmy wszystko internetowo do tej pory.
xKlaudia95
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
12
1
08-12-2020
Wiadomość 7 z 14 (6 765 wyświetleń)

Re: Ile trwa proces oczekiwania na decyzję ws hipoteki

My mieliśmy taka samą sytuacje zarówno z umowami, jak i wartością nieruchomosci i narazie decyzja wstępna jest pozytywna wiec myśle ze u Panstwa będzie tak samoEmotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
xKlaudia95
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
12
1
08-12-2020
Wiadomość 8 z 14 (6 761 wyświetleń)

Re: Ile trwa proces oczekiwania na decyzję ws hipoteki

O proszę! a skłądali Państwo wraz z operatem szacunkowym? 

Odpowiedz
0 Lajków
castellena
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
0
07-12-2020
Wiadomość 9 z 14 (6 561 wyświetleń)

Re: Ile trwa proces oczekiwania na decyzję ws hipoteki

Składaliśmy bez, w pon dostaliśmy pozytywna, a już wczoraj rzeczoznawca był wyceniać mieszkanie i tez jesteśmy ciekawi ile ten proces teraz potrwa. Ale wydaje mi się ze jeśli Państwo składaliście z operatem to dostaniecie już od razu ostateczna decyzjeEmotikon: Szczęśliwy chyba zaczynaja trochę przyspieszać tempo pewnie chcą się wyrobić przed zakończeniem rokuEmotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
xKlaudia95
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
12
1
08-12-2020
Wiadomość 10 z 14 (6 515 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy