Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Hipoteka na części udziału w drodze a kredyt hipoteczny

Witam,
Mam pytanie odnośnie ustanawia hipoteki na działkach stanowiących drogę dojazdową do kredytowanej nieruchomości.
Otóż droga dojazdowa do mojej działki jest we współwłasności z innymi dzialkowiczami i jeden z współwłaścicieli biorąc kredyt musiał ustanowić hipotekę również na swojej części drogi. Problem polega na tym, że w KW w ogóle nie jest napisane,że hipoteka dotyczy tylko udziału danej osoby, jest za to podany nr kredytu. Czy w przyszłości może to stanowić problem w uzyskaniu przeze mnie kredyty na budowę domu, ?
Odpowiedz
0 Lajków
Lelewelka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
30-03-2017
Wiadomość 1 z 5 (14 374 wyświetleń)

Re.: Hipoteka na części udziału w drodze a kredyt hipoteczny

Czy to pytanie jest za trudne,czy też otrzymam odpowiedź?
Odpowiedz
0 Lajków
Lelewelka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
30-03-2017
Wiadomość 2 z 5 (14 304 wyświetleń)

Re.: Hipoteka na części udziału w drodze a kredyt hipoteczny

@Lelewelka Sfinansujemy  kredytem tylko nabycie działki budowlanej. Trzeba będzie potwierdzić dostęp do drogi publicznej przez nabycie udziału w działce drogowej, ale nie będziemy się na niej zabezpieczać. Tym samym nie będziemy weryfikować wpisów hipoteki w dziale IV działki drogowej.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 3 z 5 (14 144 wyświetleń)

Re.: Hipoteka na części udziału w drodze a kredyt hipoteczny

Po co mam brać kredyt na MOJĄ działkę?napisałam wyraźnie,ze myślę o budowie domu na kredyt i czy będą problemy jeśli droga dojazdowa,której jestem współwłaścicielem w 2/30,do mojej działki jest obciążona hipoteką na 2/30 części innego współwłaściciel? Dodam,że owa hipoteka sąsiadki została ustanowiona w tym roku,bo w banku oprócz jej własnej działki chcieli się zabezpieczyć tez na udział ach w drodze. Ja działkę mam od 2016. W KW nie wpisali nic oprócz nr udziału sąsiadki i nr kredytu w dziale hipoteka i o to jest całe moje pytanie. Czy to nie powinno być dokładniej opisane w KW,ze ta hipoteka dotyczy dokładnie tej a nie innej osoby i dokładnie tych części udziału
Odpowiedz
0 Lajków
Lelewelka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
30-03-2017
Wiadomość 4 z 5 (14 117 wyświetleń)

Re.: Hipoteka na części udziału w drodze a kredyt hipoteczny

[ Edytowane ]

Zgodnie z naszymi regulacjami nie będzie problemu z udzielniem kredytu na budowę domu w opisanej powyżej sytuacji. Zabezpieczenie kredytu będzie wpisane w księdze wieczystej Twojej działki, a nie działki dojazdowej.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 5 z 5 (13 884 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy