Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Hipoteka na części udziału w drodze a kredyt hipoteczny

Witam,
Mam pytanie odnośnie ustanawia hipoteki na działkach stanowiących drogę dojazdową do kredytowanej nieruchomości.
Otóż droga dojazdowa do mojej działki jest we współwłasności z innymi dzialkowiczami i jeden z współwłaścicieli biorąc kredyt musiał ustanowić hipotekę również na swojej części drogi. Problem polega na tym, że w KW w ogóle nie jest napisane,że hipoteka dotyczy tylko udziału danej osoby, jest za to podany nr kredytu. Czy w przyszłości może to stanowić problem w uzyskaniu przeze mnie kredyty na budowę domu, ?
Odpowiedz
0 Lajków
Lelewelka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
30-03-2017
Wiadomość 1 z 5 (14 517 wyświetleń)

Re.: Hipoteka na części udziału w drodze a kredyt hipoteczny

Czy to pytanie jest za trudne,czy też otrzymam odpowiedź?
Odpowiedz
0 Lajków
Lelewelka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
30-03-2017
Wiadomość 2 z 5 (14 447 wyświetleń)

Re.: Hipoteka na części udziału w drodze a kredyt hipoteczny

@Lelewelka Sfinansujemy  kredytem tylko nabycie działki budowlanej. Trzeba będzie potwierdzić dostęp do drogi publicznej przez nabycie udziału w działce drogowej, ale nie będziemy się na niej zabezpieczać. Tym samym nie będziemy weryfikować wpisów hipoteki w dziale IV działki drogowej.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 3 z 5 (14 287 wyświetleń)

Re.: Hipoteka na części udziału w drodze a kredyt hipoteczny

Po co mam brać kredyt na MOJĄ działkę?napisałam wyraźnie,ze myślę o budowie domu na kredyt i czy będą problemy jeśli droga dojazdowa,której jestem współwłaścicielem w 2/30,do mojej działki jest obciążona hipoteką na 2/30 części innego współwłaściciel? Dodam,że owa hipoteka sąsiadki została ustanowiona w tym roku,bo w banku oprócz jej własnej działki chcieli się zabezpieczyć tez na udział ach w drodze. Ja działkę mam od 2016. W KW nie wpisali nic oprócz nr udziału sąsiadki i nr kredytu w dziale hipoteka i o to jest całe moje pytanie. Czy to nie powinno być dokładniej opisane w KW,ze ta hipoteka dotyczy dokładnie tej a nie innej osoby i dokładnie tych części udziału
Odpowiedz
0 Lajków
Lelewelka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
30-03-2017
Wiadomość 4 z 5 (14 260 wyświetleń)

Re.: Hipoteka na części udziału w drodze a kredyt hipoteczny

[ Edytowane ]

Zgodnie z naszymi regulacjami nie będzie problemu z udzielniem kredytu na budowę domu w opisanej powyżej sytuacji. Zabezpieczenie kredytu będzie wpisane w księdze wieczystej Twojej działki, a nie działki dojazdowej.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 5 z 5 (14 027 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy