Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Dyspozycja II transzy kredytu po terminie harmonogramu w bankowości internetowej

Droga Społeczności!

 

Przeszukałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, więc tu zakładam nowy wątek.

Chciałem zapytać o dyspozycję II transzy kredytu po terminie harmonogramu w bankowości internetowej

 

Szczegóły: mam kredyt na dom, który buduje deweloper. Uruchomiłem razem z kredytem I transzę na rachunek powierniczy dewelopera. Zostały mi jeszcze 2 transze odpowiednio po zakończeniu przez dewelopera kolejnych etapów budowy wg harmonogramu przedsięwzięcia budowlanego.

Deweloper ma aktualnie opóźnienie w postępie budowy bieżącego etapu około miesiąca, dlatego umówiłem się z deweloperem, że dyspozycję złożę jak zakończy bieżący etap.

No i deweloper kończy już ten etap. W ciągu kilku dni będzie zakończony.

 

Czy teraz - miesiąc po terminie - mogę złożyć dyspozycję wypłaty transzy w bankowości internetowej? Opcję w bankowości internetowej uruchomienia takiej dyspozycji mam, ale obawiam się, że zostanie odrzucona.

Akurat dużo bardziej by mi pasowało złożyć tę dyspozycję po terminie internetowo niż szukać wolnego pracownika ING w mieście i jechać do placówki składać tę dyspozycję.

 

Czy ktoś ma tu doświadczenia?

Odpowiedz
0 Lajków
Pinczyk
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
29-08-2021
Wiadomość 1 z 4 (4 840 wyświetleń)

Re: Dyspozycja II transzy kredytu po terminie harmonogramu w bankowości internetowej

@Pinczyk jeśli termin wypłaty transzy został przekroczony, potrzebujemy oświadczenia dewelopera, że wyraża zgodę na wypłatę transzy po terminie. Przez Moje ING niestety nie przyjmiemy takiego wniosku Emotikon: Smutny Skontaktuj się z nami telefonicznie (32 357 00 57) i umówimy Cię na spotkanie w oddziale Emotikon: Szczęśliwy

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 4 (4 775 wyświetleń)

Re: Dyspozycja II transzy kredytu po terminie harmonogramu w bankowości internetowej

NataliaKr, dzięki za odpowiedź, ale z innego źrodła z banku otrzymałem odpowiedź, że w bankowości internetowej można złożyć dyspozycję do miesiąca po terminie. Czyli jest rozbieżność. Czy można ustalić jak jest na pewno?

Odpowiedz
0 Lajków
Pinczyk
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
29-08-2021
Wiadomość 3 z 4 (4 735 wyświetleń)

Re: Dyspozycja II transzy kredytu po terminie harmonogramu w bankowości internetowej

@Pinczyk we wcześniejszej wiadomości pisałeś, że jest już miesiąc po terminie - w takiej sytuacji zostaje jedynie wizyta w oddziale z oświadczeniem dewelopera. Nie ma innej możliwości Emotikon: Smutny
Jeśli jednak okres 30 dni nie minął - możesz złożyć wniosek zarówno przez Moje ING jak i w oddziale, bez dodatkowych formalności. O ile oczywiście spełnione są pozostałe warunki.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
537
119
12-04-2017
Wiadomość 4 z 4 (4 680 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy