Odpowiedz

Drugi kredyt hipoteczny

Dzień dobry,
posiadam kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. Obecnie jestem zainteresowana zakupem drugiego mieszkania z licytacji. Chciałabym wziąć drugi kredyt hipoteczny. Czy jedynym rozwiązaniem jest wzięcie drugiego osobnego kredytu czy są jakieś alternatywy? Czy wzrost wartości pierwszego mieszkania może być zabezpieczeniem drugiego kredytu? Czy mogę złożyć wniosek o kredyt hipoteczny jeżeli nie mam podpisanej umowy wstępnej, ponieważ mieszkanie będzie do nabycia droga licytacji? Jak najlepiej postąpić w takim przypadku? Czy kredyt hipoteczny musi dotyczyć konkretnej nieruchomości ?
Odpowiedz
0 Lajków
Prkt
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
2
05-07-2018
Wiadomość 1 z 5 (1 792 wyświetleń)

Re.: Drugi kredyt hipoteczny

[ Edytowane ]

@Prkt, w ING możesz sfinansować zakup mieszkania z licytacji komorniczej poprzez otrzymanie wstępnej decyzji kredytowej (czyli nie musisz mieć jeszcze umowy zakupu nieruchomości), ale koniecznym warunkiem udzielenia kredytu jest zabezpieczenie na innej nieruchomości należącej do kredytobiorcy. Jeśli posiadasz jakaś nieruchomość nieobciążoną hipoteką (bank będzie musiał być wpisany na 1 miejscu w dziale hipoteka) to możesz działać w tym kierunku. Warto wiedzieć, że ING nie udziela Promesy kredytowej.więc jeśli to dla Ciebie jest konieczne to sprawdź ofertę PKO BP.

 

Skoro posiadasz już jeden kredyt hipoteczny to bank może nie dać wiary, że drugie mieszkanie chcesz kupić na Własne Cele Mieszkaniowe i np: zaproponuje Ci wzięcie pożyczki hipotecznej, która jest droższa, ale "łatwiej" ją można otrzymać.

 

Dodatkowo pamiętaj, żeby kupić z licytacji "czyste" mieszkanie zarówno w KW jak i bez żadnych obciążeń np: najmem albo dożywociem, chyba że chcesz być sponsorem takich osób. Warto uważać również na formę własności mieszkania szczególnie jeśli chodzi o Mieszkania Spółdzielcze (bez własności).

 

Koniec końców, będziesz miała 14 dni na zapłatę kwoty w licytacji komorniczej więc przygotowanie się do takiego kredytu hipotecznego wymaga od Ciebie dużo wcześniejszych działań i w zależności od czasów procesowych dot. rozpatrywania wniosków (decyzja ostateczna) ciężko będzie Ci wszystko spiąć w czasie, a jeśli Ci się to nie uda to przepadnie Ci kasa u komornika.

 

Chyba "najlepszym" rozwiązaniem było by sfinansowanie takiego zakupu linią kredytową, chociaż to drogie rozwiązanie, ale wiem, że na szybkiego flipa linia kredytowa jest w miarę często stosowana.

 

ps. najlepiej po porady udać się do dobrego pośrednika kredytowego, bo on Ci podpowie jakie masz drogi finansowania.

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
184
80
18-04-2020
Wiadomość 2 z 5 (1 717 wyświetleń)

Re.: Drugi kredyt hipoteczny

Dziękuje bardzo za odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy

Precyzując jest to mieszkanie komunalne do nabycia droga przetargu a nie jak to ujęłam licytacji( nie jest to licytacja komornicza). KW czysta a czas na zawarcie umowy notarialnej po przetargu to 45 dni.

Nie wiedziałam, ze kredyt hipoteczny musi być na własne potrzeby mieszkaniowe, to trochę utrudnia sprawę 🙄

Oczywiście skontaktuje się z doradcą kredytowym ale badam grunt bo nie wiedziałam czego się w ogóle złapać.

Mam już kredyt hipoteczny w ING(na mieszkanie, które było do generalnego remontu).Wartość mieszkania po remoncie na pewno znacznie wzrosła a słyszałam o czymś takim, że różnica w wartości kupowanej nieruchomości a już posiadanej może być wkładem własnym. Ale to pewnie w sytuacji gdy pierwsza nieruchomość nie jest obciążona hipoteka ? 🥴🥴
Odpowiedz
0 Lajków
Prkt
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
2
05-07-2018
Wiadomość 3 z 5 (1 651 wyświetleń)

Re.: Drugi kredyt hipoteczny

[ Edytowane ]

@Prkt, nie każdy kredyt hipoteczny musi być udzielany z zastrzeżeniem celu jego przeznaczenia na własne potrzebny mieszkalne. Są banki, które udzielają kredyty promocyjne właśnie z takim zastrzeżeniem, natomiast przepatrzyłem ofertę ING i nie znalazłem takiego wymogu więc potraktuj ten wątek jako czysto informacyjny, o który warto zapytać podczas szukania oferty

 

Ciężko jest dawać tu na forum jakieś wskazówki dot. konkretnego przypadku, ale jeśli KW jest czysta i termin na zawarcie umowy notarialnego to 45 dni to jest szansa, że możesz się skredytować kredytem z ING (warto jednak zadbać o wstępną decyzję banku bez podpisanej umowy kupna mieszkania, gdyż możesz dzięki niej zyskać trochę więcej pewności).

 

Twój przypadek skonsultuj z pośrednikiem lub pracownikiem banku.

Nie jestem specjalistą w tym zakresie.

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
184
80
18-04-2020
Wiadomość 4 z 5 (1 603 wyświetleń)

Re.: Drugi kredyt hipoteczny

Dziękuje bardzo skontaktuje się na pewno ale wiem już w jakim polu się poruszać 👍👍👍
Prkt
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
23
2
05-07-2018
Wiadomość 5 z 5 (1 597 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
konto oszczędnościowe 4%

Cześć,

 

Jestem zielony jeśli chodzi o banki, czy to konto wiąże się z jakimś ryzykiem? Czy konto oszczędnościowe to to samo co lokata? Dlaczego bank nie doda tych 4% do istniejącego konta bankowego tyl

...

20-05-2022
Re: Fundusz Wsparcia Kredytobiorców - dopłata a zmiana wysokości raty / wakacje kredytowe

Wystarczy, że zgłosisz taką sytuację - telefonicznie (32 357 00 76) lub w naszej placówce bankowej. Następnie od razu możemy przyjąć od Ciebie nowy wniosek - podczas tego samego kontaktu.  Nie potrzeb

...

20-05-2022
Re: Problem z logowaniem

Zgodnie z aktualnym Komunikatem dla użytkowników Systemu bankowości internetowej w zakresie wymagań technicznych dla systemu bankowości internetowej minimalna wersja systemu Windows to wersja 7. Ten K

...

19-05-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy