Odpowiedz

Dodatkowy dochód

Czy bank bierze pod uwage do liczenia zdolności kredytowej dodatkowy dochód z tytułu najmu mieszkania? Mieszkanie wynajmowane od 3 lat, obecnie od miesięca nowy najemca i wyzszy oplata niz poprzedni wynajmujacy. Jeśli bank to bierze pod uwage to tą wyzszą kwote?
Odpowiedz
0 Lajków
Johana78
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
17-05-2023
Wiadomość 1 z 4 (776 wyświetleń)

Re: Dodatkowy dochód

Akceptujemy dochód uzyskiwany z najmu. Minimalny okres uzyskiwania dochodu - 12 miesięcy. Do potwierdzenia uzyskiwania dochodu z najmu wymagamy okazania:
1. Deklaracja podatkowa PIT za ostatni rok podatkowy 
2. Aktualne umowy najmu/dzierżawy wraz z aneksami
Dopuszczamy możliwość zmiany najemcy / dzierżawcy w badanym okresie 12 mies. przed złożeniem wniosku. Gdy klient uzyskuje dochód z najmu / dzierżawy z więcej niż jednej nieruchomości (z różnymi terminami zawarcia umów), wystarczy, aby jedna umowa była zawarta min. 12 mies. wstecz przed złożeniem wniosku. Sumujemy kwoty dochodów ze wszystkich umów. Okres kredytowania, to okres zakończenia najwcześniejszej z nich. Nieruchomość musi stanowić własność / współwłasność kredytobiorcy lub pozostawać w jego użytkowaniu wieczystym.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
474
107
12-04-2017
Wiadomość 2 z 4 (718 wyświetleń)

Re: Dodatkowy dochód

To jezeli umowa najmu jest na rok z zastrzeżeniem ze przechodzi na czas nieokreślony po okresie roku to liczy sie czas pozostaly do roku czy juz jako nieokreślony?
I nadal nie wiem jaka kwota jest brana pod uwagę? Nowa, wyzsza?
Odpowiedz
0 Lajków
Johana78
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
17-05-2023
Wiadomość 3 z 4 (710 wyświetleń)

Re: Dodatkowy dochód

Przepraszam, poprzednia odpowiedź dotyczyła warunków dla pożyczki gotówkowej.

 

Jeżeli chodzi o hipotekę, to przy wnioskach składanych do końca maja możemy wziąć pod uwagę dochód z najmu jako dochód dodatkowy. W takim przypadku dochody powinny być uzyskiwane z tego tytułu od minimum 24 miesięcy (mogą to być umowy z różnymi lokatorami). Umowa najmu musi być zawarta na minimum 3 miesiące w przód. Do oceny zdolności bierzemy średnią miesięcznych dochodów z ostatnich 12 miesięcy. 
Do złożenia wniosku potrzebujemy PIT za 2021, PIT za 2022, aktualną umowę najmu i potwierdzenie wpływów z tytułu umowy najmu za bieżący rok.  

-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
90
15
02-09-2021
Wiadomość 4 z 4 (691 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Inwestowanie - od czego zacząć?

Czy ktoś inwestował w zasoby naturalne, takie jak metale szlachetne, ropa naftowa i inne minerały? Czy istnieją jakieś pułapki związane z ustawodawstwem? Znalazłem tylko https://nationalwealth.pl/ jak

...

01-06-2023
Re: Brak dostępu do Archiwum dokumentów

Prosimy, spróbuj wyczyścić dane przeglądarki (cookiesy) lub skorzystaj z okna prywatnego (incognito). Jeśli to nie pomoże, to prosimy zgłoś nam tę sytuację pod numerem 32 357 00 69.

01-06-2023
Re: Komórka lokatorska

Jeśli komórkę lokatorską kupujesz z własnych środków, nie mamy tutaj żadnych przeciwskazań. Natomiast na akcie notarialnym musi być wyszczególniona informacja o mieszkaniu oraz o komórce, wraz z ceną

...

01-06-2023
Najbardziej pomocni użytkownicy