Odpowiedz

Dołączenie do kredytu

Kupiliśmy z partnerem mieszkanie za trochę ponad 500 tys od dewelopera, na którego zakup partner wziął kredyt hipoteczny (ok 30% wartości), nie przystąpiliśmy do kredytu razem ponieważ czekałam na nowa umowę w pracy, a mieliśmy już podpisana umowę deweloperska i zależało nam na czasie. Jestem współwłaścicielem mieszkania. Kiedy rozmawialiśmy z pośrednikiem expander powiedział ze w każdej chwili będę mogła dołączyć do kredytu tylko będę musiała dostarczyć zaświadczenie o zarobkach i bank zbada moja zdolność kredytowa. Natomiast jak partner podpisywał już umowę kredytowa w banku to Pani która nas obsługiwała powiedziała, ze nie będzie potrzeby badania mojej zdolności, ponieważ partner wziął kredyt na tylko 170 tys a sam miał zdolność na ponad 200 wiec i tak moje zarobki i zdolność tu nic nie zmieniają bo on już ten kredyt ma. Jak jest faktycznie? Czy powinnam się starać o zaświadczenie o zarobkach jeśli chcemy mnie dołączyć czy to tylko formalność? Z czym zgłosić się do banku i jak wyglada procedura? Może można załatwić to online? Z góry dziekuje za odpowiedz.
Odpowiedz
0 Lajków
Luckal
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
23-01-2023
Wiadomość 1 z 2 (1 100 wyświetleń)

Re: Dołączenie do kredytu

Przy dołączeniu do kredytu nie badamy ponownie zdolności kredytowej. W oddziale do podpisania będzie tylko aneks - płatny 200 zł.

Ważna jest czy akt notarialny przeniesienia własności (ten ostateczny akt notarialny) został już podpisany i czy w tym akcie jesteście oboje jako współwłaściciele?
Jeżeli tak, to nie wystarczy tylko aneks o dodanie 2-giej osoby do kredytu. W takim przypadku potrzebować będziemy aneksu zmieniającego zapisy w umowie kredytowej również płatny 200 zł.

Nie załatwimy tej sprawy online. Konieczna jest wasza wizyta w oddziale banku. Najlepiej zadzwonić wcześniej na naszą infolinię hipoteczną pod numer 32 357 00 57. Pracujemy od 8 do 20 w dni robocze i w sobotę od 8 do 16. Znajdziemy termin i umówimy spotkanie u doradcy hipotecznego.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
373
74
18-01-2021
Wiadomość 2 z 2 (1 014 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

To ciekawe Emotikon: Szczęśliwy u mnei niestety sprawdzajac przez www brak przedłuzenia okresu, rowniez pazdzeirnik to dla mnie ostatni miesiac "wakacji kredytowych". Roznica taka, ze poki co nie skladalem reklamacji. Ja

...

03-10-2023
Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Sprawdzając dzisiaj informację w aplikacji mobilnej dotyczące mojego kredytu hipotecznego zostałem zaskoczony przedłużeniem okresu stałego oprocentowania (o ilość miesięcy z tzw. "wakacji kredytowych"

...

03-10-2023
Re: nadplata?

Dzięki nadpłatom kredytu hipotecznego zmniejszamy kwotę pożyczoną od banku, czyli kapitał, od którego naliczane są odsetki. 
Im niższa jest kwota pozostała do spłaty, tym mniejsze są odsetki – co powod

...

02-10-2023
Najbardziej pomocni użytkownicy