Odpowiedz

Decyzja wstępna - Rzeczoznawca

Witam,

wczoraj dostałem wyniki analizy dokumentów (wstępnie decyzja pozytywna). Zaraz po tym jak dostałem informacje, opłaciłem operat szacunkowy i wysłałem wszystkie potrzebne informacje specjaliście. Teraz rodzi się pytanie, kiedy mogę spodziewać się odzewu rzeczoznawcy i ile trwa cała procedura z tym związana? 

 

Pozdrawiam Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Jano188
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
1
29-03-2020
Wiadomość 1 z 11 (6 548 wyświetleń)

Re.: Decyzja wstępna - Rzeczoznawca

Jano188 a ja mam pytanie z innej beczki. Kiedy skladales dokumenty do banku tzn. w jakim dniu?
Odpowiedz
0 Lajków
Jola2101
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
54
4
27-03-2020
Wiadomość 2 z 11 (6 535 wyświetleń)

Re.: Decyzja wstępna - Rzeczoznawca

Dokumenty składał pośrednik dużo wcześniej, ale przez wzgląd na koronawirusa leżały one 2 tygodnie nieruszane. Dopiero 11.03 dotarły one do Katowic gdzie zaczęli je "obrabiać". 

Jano188
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
1
29-03-2020
Wiadomość 3 z 11 (6 495 wyświetleń)

Re.: Decyzja wstępna - Rzeczoznawca

aktualny czas oczekiwania na zrealizowanie wyceny to 10 dni roboczych.
Odpowiedz
0 Lajków
Piotr1410
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
15
1
02-04-2020
Wiadomość 4 z 11 (6 484 wyświetleń)

Re: Re.: Decyzja wstępna - Rzeczoznawca

Jano188 Czas realizacji operatu szacunkowego uzależniamy od dostępności zarówno lokalu wycenianego jak i dokumentów. W związku z obecną sytuacją w kraju, nie mogę wskazać Ci konkretnego terminu. Proszę, poczekaj na kontakt ze strony Rzeczoznawcy.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 5 z 11 (6 481 wyświetleń)

Re.: Decyzja wstępna - Rzeczoznawca

Jano188,dziękuję za odpowiedź. U mnie podobnie złożyłam dokumenty w dniu 03.03.2020 r. u pośrednika a dopiero 13.03.2020 r. Złożone zostały w Banku,16.03.2020 r. Otrzymałam informacje o RODO i póki co cisza -status "Analizujemy dane".
Odpowiedz
0 Lajków
Jola2101
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
54
4
27-03-2020
Wiadomość 6 z 11 (6 453 wyświetleń)

Re.: Decyzja wstępna - Rzeczoznawca

Zawsze lepiej brać swojego rzeczoznawcę, masz wówczas stały kontakt z nim. Własny rzeczoznawca dodatkowo doradzi i wszystko wyjaśni. Pozatym często wartość nieruchomości przez banki jest zaniżana co doprowadza do tego, że nie otrzymasz kredytu na fatyczną sumę jaką musisz zapłacić.
Iwona Szczepaniak
Rzeczoznawca Majątkowych

i ps. nie ma żadnych list bankowych uprawnionych rzeczoznawców do wykonania operatów, było to niezgodne z prawem. Kazdy rzeczoznawca posiadający uprawnienia do szacowania nieruchomości nadane przez Minitstra Infrastruktury może taki operat wykonać
Odpowiedz
0 Lajków
IwonaSz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
04-06-2020
Wiadomość 7 z 11 (5 965 wyświetleń)

Re.: Decyzja wstępna - Rzeczoznawca

[ Edytowane ]

Zupełnie się nie zgadzam. Rzeczoznawca zlecony przez ING, sam do mnie zadzwonił aby się umówić na wycenę kupowanej nieruchomości, proponował abym uczestniczył w wycenie. Stały kontakt telefoniczny, odpowiadał na wszystkie pytania i wątpliwości. Po zrobionej wycenie wysłał przygotowany dokument również na maila. Nic nie zostało zaniżone.

Odpowiedz
0 Lajków
vanion
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
4
01-04-2020
Wiadomość 8 z 11 (5 948 wyświetleń)

Re.: Decyzja wstępna - Rzeczoznawca

To super, że Pan na takiego rzeczoznawcę trafił. Cieszę się bardzo.

Do mnie jednak wielokrotnie zwracają się klienci, którzy nie są zadowoleni z usług bankowego rzeczoznawcy.

Pozdrawiam

Iwona Szczepaniak

 

Odpowiedz
0 Lajków
IwonaSz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
04-06-2020
Wiadomość 9 z 11 (5 899 wyświetleń)

Re.: Decyzja wstępna - Rzeczoznawca

[ Edytowane ]

"Wszyscy rzeczoznawcy z banków są źli" - takie przesłanie odczytuje z Pani poprzedniego postu. Ciekawy sposób na walkę z konkurencją i o klienta.

Odpowiedz
0 Lajków
vanion
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
4
01-04-2020
Wiadomość 10 z 11 (5 880 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy