Odpowiedz

Decyzja a podwyzka stop

Witam

 

RPP podniosla dzisiaj stopy procentowe. Czy ta decyzja ma wplyw na wnioski ktore juz maja status 5 "Mamy wszystko.Podejmujemy decyzje"?

 

Dzieki i pozdrawiam

Gregor

Odpowiedz
0 Lajków
Gregor74
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
06-10-2021
Wiadomość 1 z 6 (5 008 wyświetleń)

Re.: Decyzja a podwyzka stop

Generalnie nie powinno, zdolność kredytowa jest liczona na kwote jakiej potrzebujesz do zakupu nieruchomości, po podwyżce stóp zwiększa się koszt kredytu do spłaty czyli rata będzie wyższa. Obecnie nie jest to duża podwyżka
Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 2 z 6 (4 980 wyświetleń)

Re.: Decyzja a podwyzka stop

To zależy jaką masz zdolność i o jaki kredyt wnioskowałeś. Jeśli np masz zdolność na 500 tys zł a wnioskowałeś o kredyt na kwotę 300 tys zł, to raczej ta podwyżka nie wpłynie na decyzję, z tym, że musisz liczyć się z tym, że juz rata kredytu będzie inna niż w symulacji przy składaniu wniosku o kredyt. Nie jest to duża podwyzka na szczeście, ale zawsze jest.

brx123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
7
31-08-2021
Wiadomość 3 z 6 (4 903 wyświetleń)

Re.: Decyzja a podwyzka stop

Dzieki za odpowiedz. Bardziej chodzi mi o to czy wniosek nie pojdzie na dodatkowa analize co wydluzy caly proces. Wydaje mi sie ze nie powinien, poniewaz zakladam ze przy analizie wstepnej bank przeprowadza symulacje na wypadek podwyzki stop i podejmuje dycyzje w oparciu o nie. Ale moze ktos z ING sie wypowie.

 

Dzieki

Odpowiedz
0 Lajków
Gregor74
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
06-10-2021
Wiadomość 4 z 6 (4 882 wyświetleń)

Re.: Decyzja a podwyzka stop

Dokładnie, przed złożeniem wniosku, dostaje się symulacje jak będzie wyglądała rata i całkowity koszt kredytu w przypadku gdy podniosą stopy procentowe, więc generalnie każdy kredytobiorca zapoznaje się z tym faktem.

 

Przydałaby się weryfikacja jeszcze jednego z Moderatorów.

brx123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
7
31-08-2021
Wiadomość 5 z 6 (4 879 wyświetleń)

Re: Re.: Decyzja a podwyzka stop

Gregor74 Obecna sytuacja nie wpłynie na ponowną weryfikację całego procesu kredytowego. Oczekuj na naszą decyzję.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 6 z 6 (4 810 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy