Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Darowizna działki, a wniosek o kredyt na budowę domu

Cześć.

W najbliższym czasie chcę zawnioskować o kredyt na budowę domu. W przyszłym miesiącu rozpoczynamy budowę na działce, która niedawno została mi przekazana w darowiźnie od rodziców. Pozwolenia na budowę i wszelkie niezbędne decyzje, dokumenty, itd. zostały już przeniesione na mnie, więc pod tym względem jest ok.

Problem w tym, że w niektórych bankach w momencie zawnioskowania o kredyt muszę już być wpisany do KW jako właściciel. Jak to wygląda w ING, może istnieje możliwość dostarczenia aktu notarialnego (dot. przekazania mi działki przez rodziców) wraz z odpisem KW, w którym jeszcze rodzice będą widnieli jako jej właściciele? Czas oczekiwania na wpis w moim regionie jest dość długi, więc musiałbym znacznie opóźnić budowę, czego naturalnie wolałbym uniknąć.

Odpowiedz
0 Lajków
Bartoli
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
06-05-2021
Wiadomość 1 z 4 (1 862 wyświetleń)

Re: Darowizna działki, a wniosek o kredyt na budowę domu

Miło mi czytać, że nasza oferta Cię zainteresowała Emotikon: Szczęśliwy Wniosek o kredyt możesz złożyć w naszym banku dopiero jak księga będzie zaktualizowana. Zapraszamy wtedy do kontaktu, chętnie przedstawimy wszystkie szczegóły.
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (1 811 wyświetleń)

Re: Darowizna działki, a wniosek o kredyt na budowę domu

No to niestety zła wiadomość dla mnie, jednak nie chcę się poddawać i przekładać budowy. W związku z tym mam pytanie - czy mogę refinansować z kredytu jakiś już ukończony etap inwestycji?

Odpowiedz
0 Lajków
Bartoli
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
06-05-2021
Wiadomość 3 z 4 (1 798 wyświetleń)

Re: Darowizna działki, a wniosek o kredyt na budowę domu

Tak, refinansujemy inwestycje nawet 12 miesięcy wstecz Emotikon: Szczęśliwy 
Chętnie przekażemy więcej szczegółów, ale prosimy o kontakt z działem hipotecznym. Jest on możliwy w dni robocze od 8:00 do 20:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00. Numer telefonu to 32 357 00 65.
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (1 754 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy