Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Czas oczekiwania złożenie wniosku 26.11.2020

[ Edytowane ]

Jestem na etapie: 2 - Analizujemy dokumenty

Nie wysyłałem im operatu ponieważ Pani doradczyni mówi, że będę mógł skorzystać z ich specjalisty. Co o tym myślicie, czy jak bym teraz prywatnie zlecił wykonanie, czy to przyśpieszy procedurę ? 

Czy uważacie, że jest szansa na dniach otrzymać odpowiedź z ING - wyniki analizy? 

PS. 
mam pozytywną decyzję w Pekao S.A, jednak korzystniejsza oferta jest tutaj i tu mam konto firmowe co by było wygodniejsze dla mnie. 

Odpowiedz
0 Lajków
arkmod
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
26-12-2020
Wiadomość 1 z 8 (4 658 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania złożenie wniosku 26.11.2020

[ Edytowane ]

@arkmod, jeśli w PEKAO płaciłeś za operat to ja na Twoim miejscu poprosiłbym bank o ten operat i dosłał go ING. Wiadomo, że lepiej by było gdybyś złożył już teraz operat do wniosku, bo wówczas przy wydawaniu Decyzji Wstępnej, bank może wydać również decyzję ostateczną (o ile będzie mógł podjąć decyzje na podstawie załączonych do wniosku dokumentów).

 

Natomiast czekanie, aż Twój status wniosku w ING wpadnie na etap wycena nieruchomości to obecnie długa droga. Jeśli masz czas i nie musisz się decydować w najbliższym czasie na PEKAO to warto poczekać na ING. Według mnie do decyzji ostatecznej w ING poczekasz jeszcze ok 30 dni.

 

Co do tego kiedy otrzymasz wynik analizy ING tj. decyzje wstępną to jeszcze Twój wniosek nie jest analizowany, bo na dziś dzień analizowane są wnioski z dnia 23 listopada.

 

ref: https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy 

 

Warto podpytać albo poszukać na forum ile trwał cały proces kredytowy u osób, które na początku listopada składały wnioski, bo to Ci pokaże ile de facto się obecnie czeka na finalną decyzję.

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 2 z 8 (4 649 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania złożenie wniosku 26.11.2020

ok, ale czy po moim operacie będzie jeszcze musiał ktoś z ING przyjść robić swój własny operat - weryfikację tego z PEKAO ?

czy tamten rzeczoznawca musi tylko wypisać ten wzór - operatu z ING dodatkowo ? 

Odpowiedz
0 Lajków
arkmod
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
26-12-2020
Wiadomość 3 z 8 (4 636 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania złożenie wniosku 26.11.2020

[ Edytowane ]

@arkmod, jeśli operat był/będzie wykonany zgodnie z wytycznymi banku ING to bank przyjmie Twój zewnętrzny operat. Zatem możesz bankowi ING dostarczyć operat szacunkowy wykonany przez rzeczoznawcę.

 

Zanim zlecisz operat, przekaż rzeczoznawcy poniższe pliki:

Wytyczne do operatu

 

ref:

 

ps. jeśli składałeś wniosek przez pośrednika kredytowego to on powinien Cie doradzić i przeprowadzić Cie przez ten krok, abyś wiedział czy operat z PEKAO był zaakceptowany przez ING.

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 4 z 8 (4 550 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania złożenie wniosku 26.11.2020

Ja wniosek składałam 10.11, 23.11 zmienił się status na Analiza dokumentów. Zewnętrzny operat dosłałam 14.12 i 19.12 miałam juz decyzję ostateczną. Jeśli jest taka możliwość polecam samemu dostarczyć wycenę, bo jeśli nie poproszą zadnych dodatkowych dokumentów to wydadzą pewnie od razu decyzję ostateczną.
Odpowiedz
0 Lajków
Olka0212
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
6
24-11-2020
Wiadomość 5 z 8 (4 459 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania złożenie wniosku 26.11.2020

Czy ten zewnętrzny operat był wysłany na prośbę banku? Też czekamy na decyzję wstępną od 24.11,ale nie mamy podglądu, kiedy wniosek zmienił status na analiza dokumentów, jedynie nasz doradca,ale słaby kontakt z nim niestety jest
Odpowiedz
0 Lajków
Dadi
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
29-12-2020
Wiadomość 6 z 8 (4 258 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania złożenie wniosku 26.11.2020

Nie, bank o nic nie prosił. Widząc jak to wszystko długo trwa sama postanowiłam działac bo gdybym tego nie zrobila decyzje ostateczna otrzymałabym pewnie grubo po nowym roku.
Odpowiedz
0 Lajków
Olka0212
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
6
24-11-2020
Wiadomość 7 z 8 (4 211 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania złożenie wniosku 26.11.2020

Nie chcę martwić, ale - wniosek złożony wraz z operatem szacunkowym i kompletem dokumentów dnia 10.11.2020... mamy punkt 3 że zakończyli analize, śmiech na sali - nasz doradca z Open Finance również w szoku.
Szczerze? Jak nie jest to budowanie domu to zmień bank. My ze względu na praktycznie identyczną ofertę (tylko pomostowe 300 zł ale da się załątwić w 2 mce wpis przez notariusza) poszliśmy do Millenium. I wczoraj odebraliśmy klucze, pierwsza transza wypłacona, czekając na ING to by nam umowa przedwstępna wygasła i wszystko generalnie.
Odpowiedz
0 Lajków
castellena
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
0
07-12-2020
Wiadomość 8 z 8 (3 970 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy