Odpowiedz

Budynek poza granicami

Witam, czy jest szansa na uzyskanie kredytu na zakup nieruchomości (dom oraz pomieszczenie gospodarce na dużej działce) z rynku wtórnego jeżeli budek gospodarczy znajduje się w połowie na działce sąsiada ? Granica działki przebiega wzdłuż budynku. Na działce znajduje się dom oraz nieszczęsny budynek gospodarczy. Czy jest możliwość sfinansowania takiej nieruchomości kredytem, a w późniejszym czasie odkupienia gruntu od sąsiada? Czy najpierw wymagane jest sprostowanie owej sytuacji? Proszę o pomoc.
Odpowiedz
0 Lajków
Donya_1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
17-06-2018
Wiadomość 1 z 8 (6 902 wyświetleń)

Re: Budynek poza granicami

Niestety, jeżeli budynek gospodarczy wychodzi poza granicę działki, nie będzie możliwości kredytowania. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 2 z 8 (6 846 wyświetleń)

Re.: Budynek poza granicami

nie lada problem
Odpowiedz
0 Lajków
MonikaSybiga
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
23-12-2019
Wiadomość 3 z 8 (6 843 wyświetleń)

Re: Budynek poza granicami

Chciałam dopytać co w przypadku kiedy garaż sąsiada znajduje się w/na granicy działki, którą chce kupić? Czy może to być podstawą do odmowy udzielenia kredytu?

Odpowiedz
0 Lajków
Kaffunia
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
30-08-2020
Wiadomość 4 z 8 (6 050 wyświetleń)

Re: Budynek poza granicami

Rzeczywiście - garaż w tym miejscu może być przyczyną odmowy udzielenia kredytu hipotecznego. Zabezpieczeniem jest cała księga wieczysta - działka i wszystko, co się na niej znajduje. Jeżeli na działce stoi garaż sąsiada, nie będziemy mogli się na niej zabezpieczyć.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 5 z 8 (5 994 wyświetleń)

Re: Budynek poza granicami

Może doprecyzuje. Garaż stoi na działce sąsiada natomiast ściana tego tego budynku przylega do granicy działki. którą chce kupić. Działka jest niezabudowana i taka też jest informacja w księdze wieczystej.

Odpowiedz
0 Lajków
Kaffunia
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
30-08-2020
Wiadomość 6 z 8 (5 974 wyświetleń)

Re: Budynek poza granicami

[ Edytowane ]

Garaż jest  ''w ostrej granicy"

Odpowiedz
0 Lajków
Kaffunia
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
30-08-2020
Wiadomość 7 z 8 (5 951 wyświetleń)

Re: Budynek poza granicami

@Kaffunia W granicy działki może być wybudowany budynek, o ile jest on zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub decyzją o warunkach zabudowy. Jeśli budynek gospodarczy jest na granicy, prawdopodobnie będziemy kredytować. Jednak w celu  realizacji tej inwestycji będziemy potrzebowali Kopie mapy ewidencyjnej, do której będziemy  mogli się odnieść.

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 8 z 8 (5 644 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy