Odpowiedz

Budowa domu kredyt

Witam jesteśmy w trakcie zalatwiania spraw związanych z budową domu , pozwolenie na budowe uda nam sie złozyc pod koniec lutego (info od architekta ) i musimy czekac kolejny miesiąc  na pozwolenie, czy pozwolenie na budowe jest konieczne do wniosku o kredyt czy może to byc jakis inny dokument ??? poniewaz chcielibysmy sobie w tym czasie załatwiac kredyt na budowe poniewaz ta biurokracja trwa juz od poczatku grudnia 2015Emotikon: Smutny

maria25
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
4
18-01-2016
Wiadomość 1 z 7 (5 863 wyświetleń)

Re.: Budowa domu kredyt

[ Edytowane ]

Biurokracja trwa od początku grudnia? Kobieto to dopiero 2 miesiące i już Ci długo? Ja dokumentację załatwiałem 7 mies (WZ musiałem zrobić) i jakoś przeżyłem. Pozwolenie odebrałem w styczniu. 

A co do kredytu to musisz mieć PnB. Inaczej bank nie przyjmie wniosku. Do podpisania umowy musi być prawomocne PnB podbite przez urząd.

 

PS. U mnie samo otrzymanie PnB od momentu złożenia wniosku trwało 3 dni. Jednak reszta trwaaała i trwała Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam

Marek88
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
12
8
04-01-2016
Wiadomość 2 z 7 (5 856 wyświetleń)

Re.: Budowa domu kredyt

A macie w gminie plan zagospodarowania przestrzennego czy zalatwial pan warunki zabudowy ??
Odpowiedz
0 Lajków
maria25
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
4
18-01-2016
Wiadomość 3 z 7 (5 851 wyświetleń)

Re.: Budowa domu kredyt

Nie doczytałam Wz , a my mamy plan i to trwało 1 dzień a cała reszta to jest masakra strasznie sie ociagają
Odpowiedz
0 Lajków
maria25
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
4
18-01-2016
Wiadomość 4 z 7 (5 849 wyświetleń)

Re.: Budowa domu kredyt

WZ u mnie trwały 3 miesiące. Reszta 4 miesiące. Ale nam się nie spieszyło. Tak czy inaczej mieliśmy zacząć budowę wczesną wiosną 2016 i już powoli się przymierzamy i zaczynamy. Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
Marek88
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
12
8
04-01-2016
Wiadomość 5 z 7 (5 788 wyświetleń)

Re.: Budowa domu kredyt

No własnie WZ jest problemem. My chcemy postawic stan surowy w tym roku i w przyszłym wykończyc i wejśc, także możemy budowac nawet wrzesień ale wiadomo człowiek sie stresuje Emotikon: Szczęśliwy chciałabym by to juz było za nami
Odpowiedz
0 Lajków
maria25
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
4
18-01-2016
Wiadomość 6 z 7 (5 780 wyświetleń)

Re.: Budowa domu kredyt

@maria25 Do złożenia wniosku o kredyt na budowę domu wymagamy ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszenie właściwemu organowi z adnotacją o braku sprzeciwu.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 7 z 7 (5 715 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy