Odpowiedz

40 dni na decyzję wstępną

Konsultant poinformował mnie dziś, że średni czas oczekiwania na decyzję wstępną (czyli przed wyceną i analizą po wycenie) to ...40 dni roboczych.

 

Przecież to wyklucza ING całkowicie w momencie gdy ktoś chce kupić mieszkanie z rynku wtórnego: nikt nie będzie czekał tyle na klienta, który formalnie może nawet nie otrzymać kredytu, a nie dowie się przez nawet 2 miesiące (te wspomniane 40 dni).

 

Piszę informacyjnie ...jakby ktoś się zastanawiał ile poczeka.

 

U mnie po 2 dniach roboczych pojawił się dokument RODO, a po 20 dniach (14 roboczych) sprawdzano mnie w BIK, czyli chcąc zostać w ING mam jeszcze nawet 1.5 miesiąca czekania.

Odpowiedz
0 Lajków
bpacholek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
1
29-07-2021
Wiadomość 1 z 20 (7 819 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Ktoś wczesniej pisał, że sprawdzenie w BIK jest tego samego dnia co wydanie decyzji wstępnej -raptem odstep kilku godzin. Czy rozumiem poTwoim wpisie, że jednak to nie reguła u wszystkich ;/

Odpowiedz
0 Lajków
hakunamatata
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
3
04-08-2021
Wiadomość 2 z 20 (7 735 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Też miałem taką nadzieję, ale BIK miałem w poniedziałek, mamy czwartek a wciąż "analiza dokumentów". Umówiłem się dziś w innym banku, który deklaruje decyzję wstępną w 4 dni.
Odpowiedz
0 Lajków
bpacholek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
1
29-07-2021
Wiadomość 3 z 20 (7 719 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Nam zależy na ING, wiemy, że bnp daje wstepna po 14 dniach , ale oferte maja wazna do konca sierpnia wiec poczekamy Emotikon: Szczęśliwy Pośrednik mówiła, że ostatnio w ING jej klient otrzymał decyzję wstepna po 37 dniach od dnia rejestracji wniosku. ja się pocieszam tym, że ING miało atrakcyjną ofertę do 12 lipca wiec moze zaraz przyspiesza Emotikon: Język 

Odpowiedz
0 Lajków
hakunamatata
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
3
04-08-2021
Wiadomość 4 z 20 (7 715 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Ja niestety nie mam tyle czasu, pani w banku zapewniała mnie, że w 45 dni kalendarzowych zmieścimy się że wszystkim. Minęło 25 a nie mam nawet wstępnej decyzji. Dwa banki na szczęście mają ofertę bardzo konkurencyjną względem tego co oferuje ING (chodzi mi o kredyt ze stałym oprogramowaniem, bez opłaty za uruchomienie). Cóż: odpalę wyścig odnośnie tego który bank szybciej ogarnie sprawę... Ale załamany jest tymi czasami w ING. Też mi zależało tutaj, bo od 10 lat mam tu konto, ale maksymalny czas jaki mam do umowy końcowej nie pozwala mi już na dalszą niepewność.
Odpowiedz
0 Lajków
bpacholek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
1
29-07-2021
Wiadomość 5 z 20 (7 710 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Z tego co tutaj czytałam i mówiła mi moja doradczyni, to decyzja wstepna jest po 30 dniach Emotikon: Smutny jesli jest mozliwośc spróbowac w innym banku to pewnie. My wycenę nieruchomości robilismy przez zewnętrznego rzeczoznawcę wiec za koszt wyceny zapłacilismy tylko raz i mniej niz 650 zł. Trzymam kciuki żeby się udało uzyskac kredyt Emotikon: Szczęśliwy 

hakunamatata
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
3
04-08-2021
Wiadomość 6 z 20 (7 696 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

[ Edytowane ]

no teraz na infolinii mówią, że decyzja wstępna jest w okolicach średnio...40 dni roboczych (w ING).

Odpowiedz
0 Lajków
bpacholek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
1
29-07-2021
Wiadomość 7 z 20 (7 693 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

niby tak, ale każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie, wiele osób korzysta z rzeczoznawcy banku, co wydłuza proces, ale są tez osoby które dostarczaja operat we własnym zakresie przy rejestracji wniosku lub kilka dni pozniej - to tez przyspiesza sprawę. Każdy ma inna historię w BIKU lub brak, inne zarobki, wiec trzeba sie uzboric i te 1,5 miesiaca czekac na wstepna. 

agnieszka12345
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
3
05-08-2021
Wiadomość 8 z 20 (7 568 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Czy coś się rusza w tych decyzjach?> Na stronie dalej czasy procesowe z wczoraj.

Odpowiedz
0 Lajków
brx123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
7
31-08-2021
Wiadomość 9 z 20 (6 411 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Czy ktoś wie jak to się ma, gdy najpierw składam wniosek o kredyt bez operatu, a dosłownie kilka dni później dosyłam swój operat? Czy mam oczekiwac decyzji wstępnej czy od razu ostatecznej? Dodam, że umowa deweloperska nie jest jeszcze podpisana.

brx123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
7
31-08-2021
Wiadomość 10 z 20 (6 397 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy