Odpowiedz

40 dni na decyzję wstępną

Konsultant poinformował mnie dziś, że średni czas oczekiwania na decyzję wstępną (czyli przed wyceną i analizą po wycenie) to ...40 dni roboczych.

 

Przecież to wyklucza ING całkowicie w momencie gdy ktoś chce kupić mieszkanie z rynku wtórnego: nikt nie będzie czekał tyle na klienta, który formalnie może nawet nie otrzymać kredytu, a nie dowie się przez nawet 2 miesiące (te wspomniane 40 dni).

 

Piszę informacyjnie ...jakby ktoś się zastanawiał ile poczeka.

 

U mnie po 2 dniach roboczych pojawił się dokument RODO, a po 20 dniach (14 roboczych) sprawdzano mnie w BIK, czyli chcąc zostać w ING mam jeszcze nawet 1.5 miesiąca czekania.

Odpowiedz
0 Lajków
bpacholek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
1
29-07-2021
Wiadomość 1 z 20 (7 736 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Ktoś wczesniej pisał, że sprawdzenie w BIK jest tego samego dnia co wydanie decyzji wstępnej -raptem odstep kilku godzin. Czy rozumiem poTwoim wpisie, że jednak to nie reguła u wszystkich ;/

Odpowiedz
0 Lajków
hakunamatata
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
3
04-08-2021
Wiadomość 2 z 20 (7 652 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Też miałem taką nadzieję, ale BIK miałem w poniedziałek, mamy czwartek a wciąż "analiza dokumentów". Umówiłem się dziś w innym banku, który deklaruje decyzję wstępną w 4 dni.
Odpowiedz
0 Lajków
bpacholek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
1
29-07-2021
Wiadomość 3 z 20 (7 636 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Nam zależy na ING, wiemy, że bnp daje wstepna po 14 dniach , ale oferte maja wazna do konca sierpnia wiec poczekamy Emotikon: Szczęśliwy Pośrednik mówiła, że ostatnio w ING jej klient otrzymał decyzję wstepna po 37 dniach od dnia rejestracji wniosku. ja się pocieszam tym, że ING miało atrakcyjną ofertę do 12 lipca wiec moze zaraz przyspiesza Emotikon: Język 

Odpowiedz
0 Lajków
hakunamatata
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
3
04-08-2021
Wiadomość 4 z 20 (7 632 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Ja niestety nie mam tyle czasu, pani w banku zapewniała mnie, że w 45 dni kalendarzowych zmieścimy się że wszystkim. Minęło 25 a nie mam nawet wstępnej decyzji. Dwa banki na szczęście mają ofertę bardzo konkurencyjną względem tego co oferuje ING (chodzi mi o kredyt ze stałym oprogramowaniem, bez opłaty za uruchomienie). Cóż: odpalę wyścig odnośnie tego który bank szybciej ogarnie sprawę... Ale załamany jest tymi czasami w ING. Też mi zależało tutaj, bo od 10 lat mam tu konto, ale maksymalny czas jaki mam do umowy końcowej nie pozwala mi już na dalszą niepewność.
Odpowiedz
0 Lajków
bpacholek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
1
29-07-2021
Wiadomość 5 z 20 (7 627 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Z tego co tutaj czytałam i mówiła mi moja doradczyni, to decyzja wstepna jest po 30 dniach Emotikon: Smutny jesli jest mozliwośc spróbowac w innym banku to pewnie. My wycenę nieruchomości robilismy przez zewnętrznego rzeczoznawcę wiec za koszt wyceny zapłacilismy tylko raz i mniej niz 650 zł. Trzymam kciuki żeby się udało uzyskac kredyt Emotikon: Szczęśliwy 

hakunamatata
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
3
04-08-2021
Wiadomość 6 z 20 (7 613 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

[ Edytowane ]

no teraz na infolinii mówią, że decyzja wstępna jest w okolicach średnio...40 dni roboczych (w ING).

Odpowiedz
0 Lajków
bpacholek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
1
29-07-2021
Wiadomość 7 z 20 (7 610 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

niby tak, ale każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie, wiele osób korzysta z rzeczoznawcy banku, co wydłuza proces, ale są tez osoby które dostarczaja operat we własnym zakresie przy rejestracji wniosku lub kilka dni pozniej - to tez przyspiesza sprawę. Każdy ma inna historię w BIKU lub brak, inne zarobki, wiec trzeba sie uzboric i te 1,5 miesiaca czekac na wstepna. 

agnieszka12345
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
3
05-08-2021
Wiadomość 8 z 20 (7 485 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Czy coś się rusza w tych decyzjach?> Na stronie dalej czasy procesowe z wczoraj.

Odpowiedz
0 Lajków
brx123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
7
31-08-2021
Wiadomość 9 z 20 (6 328 wyświetleń)

Re.: 40 dni na decyzję wstępną

Czy ktoś wie jak to się ma, gdy najpierw składam wniosek o kredyt bez operatu, a dosłownie kilka dni później dosyłam swój operat? Czy mam oczekiwac decyzji wstępnej czy od razu ostatecznej? Dodam, że umowa deweloperska nie jest jeszcze podpisana.

brx123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
7
31-08-2021
Wiadomość 10 z 20 (6 314 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy