Konta oszczędnościowe

Odpowiedz

oddzialne konto oszczednosciowe, rozdzielne konta w małżeństwie

witam, 

mam konto direct gdzie zona jest pelnomocnikiem, mamy tez konta oszczednosciowe oko i co pare msc zamieniamy sobie srodki na nowe miedzy soba , tworzac oko bonus, do tego tez sa pelnomocnictwa nadane, 

ostatnio zastanawialem sie czy jest jakis sposob aby druga ze stron i wzajemnie nie dowiedziala sie o wydatkach ktore sie planuje (glownie chodzi ze np. zona dla meza i odwrotnie kupuje prezent na urodziny czy gwiazdka i druga strona zeby nie sprawdzila w historii przypadkiem kwoty zakupu czy sklepu), 

przyszly mi do glowy pomysl(nie wiem czy najlepszy, a nie chce oddzielnych kont w innych bankach) aby zalozyc konta oka dodatkowe (zdaje sie mozna miec po 2), ale bez pelnomocnictw, zdaje sie z takich kont mozna wyplacac z bankomatu blikiem? czy mozna tez placic z nich np. z allegro? chodzi o to ze taki prezent moze byc kupowany przez tego typu portal , wiec fajnie jakby sie dalo, da sie zaplacic przelewem (np. allegro) placac z takiego konta oszczednosciowego? dobrze kombinuje? 

Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 1 z 4 (4 344 wyświetleń)

Re: oddzialne konto oszczednosciowe, rozdzielne konta w małżeństwie

Możesz oczywiście otworzyć drugie OKO tylko dla siebie, bez upoważniania drugiej osoby Emotikon: Szczęśliwy Co do wypłaty gotówki, to jak najbardziej, z OKO możesz wypłacać BLIKIEM w naszych bankomatach, natomiast konto oszczędnościowe - jest przeznaczone do oszczędzania. Nie można za jego pośrednictwem wykonywać płatności. Do OKO nie wydajemy też karty płatniczej.

Drugie rozwiązanie - to założenie własnego konta rozliczeniowego, np. Direct. Z niego możesz już wykonywać przelewy czy inne płatności.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
557
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 4 (4 276 wyświetleń)

Re: oddzialne konto oszczednosciowe, rozdzielne konta w małżeństwie

czyli z oka nie da sie zrobic przelewu np. placac za cos z allegro? 

w getinie np. sie da, stad pytanie 

Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 3 z 4 (4 268 wyświetleń)

Re: oddzialne konto oszczednosciowe, rozdzielne konta w małżeństwie

@as91 Zgodnie z regulaminem konta oszczędnościowego, możesz wykonywać z niego przelewy jedynie na rachunki, których jesteś właścicielem. Tak jak wspomniała KarolinaM przez Moje ING można otworzyć darmowe w prowadzeniu konto Direct, która umożliwia już takie transakcje bez żadnych dodatkowych opłat z naszej strony. 


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 4 z 4 (4 229 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wpłatomat wciągnął pieniądze

Cześć wszystkim,

 

Niestety w zeszły czwartek wpłatomat planetcash wciągnął mi 15200zł Emotikon: Smutny

 

Od razu zadzwoniłem na infolinię i zgłosiłem reklamację. Pan powiedział że sprawa najpewnie zostanie wyjaśniona w

...

19-03-2024
Re: Błędna obsługa prośby o przelew BLIK

Błąd nie jest po naszej stronie, lecz tak jak słusznie zauważyłeś po stronie mBanku. Według informacji, jakie pozyskaliśmy, zostanie niebawem również poprawiony. Dziękujemy za zgłoszenie.

19-03-2024
Re: Aplikacja mobilna i narzędzia śledzące innych firm

Bo to nie jest natywna aplikacja, to tylko lekko zmodyfikowany widok strony mobilnej umieszczony w „aplikacji”.

19-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy