Konta oszczędnościowe

Odpowiedz

oddzialne konto oszczednosciowe, rozdzielne konta w małżeństwie

witam, 

mam konto direct gdzie zona jest pelnomocnikiem, mamy tez konta oszczednosciowe oko i co pare msc zamieniamy sobie srodki na nowe miedzy soba , tworzac oko bonus, do tego tez sa pelnomocnictwa nadane, 

ostatnio zastanawialem sie czy jest jakis sposob aby druga ze stron i wzajemnie nie dowiedziala sie o wydatkach ktore sie planuje (glownie chodzi ze np. zona dla meza i odwrotnie kupuje prezent na urodziny czy gwiazdka i druga strona zeby nie sprawdzila w historii przypadkiem kwoty zakupu czy sklepu), 

przyszly mi do glowy pomysl(nie wiem czy najlepszy, a nie chce oddzielnych kont w innych bankach) aby zalozyc konta oka dodatkowe (zdaje sie mozna miec po 2), ale bez pelnomocnictw, zdaje sie z takich kont mozna wyplacac z bankomatu blikiem? czy mozna tez placic z nich np. z allegro? chodzi o to ze taki prezent moze byc kupowany przez tego typu portal , wiec fajnie jakby sie dalo, da sie zaplacic przelewem (np. allegro) placac z takiego konta oszczednosciowego? dobrze kombinuje? 

Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 1 z 4 (4 342 wyświetleń)

Re: oddzialne konto oszczednosciowe, rozdzielne konta w małżeństwie

Możesz oczywiście otworzyć drugie OKO tylko dla siebie, bez upoważniania drugiej osoby Emotikon: Szczęśliwy Co do wypłaty gotówki, to jak najbardziej, z OKO możesz wypłacać BLIKIEM w naszych bankomatach, natomiast konto oszczędnościowe - jest przeznaczone do oszczędzania. Nie można za jego pośrednictwem wykonywać płatności. Do OKO nie wydajemy też karty płatniczej.

Drugie rozwiązanie - to założenie własnego konta rozliczeniowego, np. Direct. Z niego możesz już wykonywać przelewy czy inne płatności.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
557
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 4 (4 274 wyświetleń)

Re: oddzialne konto oszczednosciowe, rozdzielne konta w małżeństwie

czyli z oka nie da sie zrobic przelewu np. placac za cos z allegro? 

w getinie np. sie da, stad pytanie 

Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 3 z 4 (4 266 wyświetleń)

Re: oddzialne konto oszczednosciowe, rozdzielne konta w małżeństwie

@as91 Zgodnie z regulaminem konta oszczędnościowego, możesz wykonywać z niego przelewy jedynie na rachunki, których jesteś właścicielem. Tak jak wspomniała KarolinaM przez Moje ING można otworzyć darmowe w prowadzeniu konto Direct, która umożliwia już takie transakcje bez żadnych dodatkowych opłat z naszej strony. 


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 4 z 4 (4 227 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Warunki polisy ubezpieczeniowej nieruchomości

,"Wymóg ubezpieczenia od powodzi dotyczy umów podpisanych od 12 marca 2023 r. - potrzeba zapewnienia zabezpieczenia ryzyka powodzi "

Ale jakich umów? Kredytowych? Ubezpieczeniowych?

Co znaczy "stare" um...

19-03-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

Kolejna aktualizacja i 0 poprawionych błędów. Wklejam jeszcze raz listę problemów, dopóki nie dostaną naprawione:

1. Dalej są ***iane reklamy przed produktami, które posiadam
2. Gdy mam tylko jedno kont...

18-03-2024
Konieczność ponownej aktywacji aplikacji

Witam,

 

Przez dłuższy czas nie używałem aplikacji, ale mało przezornie ją zaktualizowałem, po czym nie mogę się normalnie zalogować.

Po włączeniu apki jedyne opcje do wyboru to:

1. Aktywuj aplikację,

2. Z

...

18-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy