Odpowiedz

Zamknięcie konta ikze.

Chce zamknąc konto IKZE (nie minęło 12 miesięcy). 

Przeczytałem tabele opłat, ale nie rozumiem różnicy pomiędzy zwrotem a wypłatą.

Jeżeli zamknę konto, zapłacę 1% od sumy (wypłata) czy min. 100 zł (zwrot)?

Dostanę jakiś pit za zamknięcie konta ikze przed wiekiem emerytalnym.
14mania14
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
25-02-2020
Wiadomość 1 z 6 (9 578 wyświetleń)

Re: Zamknięcie konta ikze.

W tej sytuacji będziesz miał do czynienia ze zwrotem, czyli wycofaniem całości pieniędzy na IKZE przed ukończeniem 65 roku życia. 
Gdy zamkniesz IKZE, pobierzemy opłatę 1% kwoty transferowanych pieniędzy - min. 100 zł, maks. 300 zł. 
Do osób, które dokonują zwrotu/wypłaty z IKZE wysyłamy PIT-11. Jeśli zamkniesz IKZE teraz, to PIT 11 otrzymasz do końca lutego przyszłego roku. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1072
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 6 (9 530 wyświetleń)

Re.: Zamknięcie konta ikze.

witam
sytuacja podobna otwarcie konta IKZE w 12-2019 wpłata kwoty wg limitu i 02-2020 wypłata całości i zamknięcie konta. zaznaczam że nie skorzystałem w przysługującej ulgi w 2020 natomiast w 02-2021 dostaję PIT 11 z kwotą wg limitu do rozliczenia z US za 2020. Mam/ muszę po raz kolejny opodatkować moje oszczędności mimo że nie skorzystałem z ulgi ?? jest na to jakieś rozwiązanie bez ponoszenia kosztów ??
DarioHell
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
2
01-03-2021
Wiadomość 3 z 6 (8 163 wyświetleń)

Re: Re.: Zamknięcie konta ikze.

Wysłaliśmy PIT, ponieważ zamknąłeś IKZE. W kwestii rozliczenia, skontaktuj się proszę z radcą podatkowym. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartynaC
Moderator
Moderator icon
416
92
12-04-2017
Wiadomość 4 z 6 (8 125 wyświetleń)

Re: Re.: Zamknięcie konta ikze.

czyli masło maślane żeby wypłacić musiałem zamknąć a skoro zamknąłem dostałem PIT. pytanie czy można złożyć korektę w US za zeszły rok i odliczyć ulgę jeśli konto jest już zamknięte ? jak dla mnie jedyne rozwiązanie aby nie płacić od tego podatku w tym roku. czy jest jakieś inne rozwiązanie tego błędnego koła.

 

DarioHell
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
2
01-03-2021
Wiadomość 5 z 6 (8 040 wyświetleń)

Re: Re.: Zamknięcie konta ikze.

W tej kwestii powinieneś skontaktować się z Urzędem Skarbowym lub radcą podatkowym. My nie będziemy mogli Ci pomóc w tej sprawie. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
227
12-10-2015
Wiadomość 6 z 6 (7 974 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Błędna obsługa prośby o przelew BLIK

Błąd nie jest po naszej stronie, lecz tak jak słusznie zauważyłeś po stronie mBanku. Według informacji, jakie pozyskaliśmy, zostanie niebawem również poprawiony. Dziękujemy za zgłoszenie.

19-03-2024
Re: Aplikacja mobilna i narzędzia śledzące innych firm

Bo to nie jest natywna aplikacja, to tylko lekko zmodyfikowany widok strony mobilnej umieszczony w „aplikacji”.

19-03-2024
Re: Re.: Warunki polisy ubezpieczeniowej nieruchomości

,"Wymóg ubezpieczenia od powodzi dotyczy umów podpisanych od 12 marca 2023 r. - potrzeba zapewnienia zabezpieczenia ryzyka powodzi "

Ale jakich umów? Kredytowych? Ubezpieczeniowych?

Co znaczy "stare" um...

19-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy