Konta oszczędnościowe

Odpowiedz

Realne oprocentowanie konta oszczędnościowego + kilka pytań technicznych

Dobry wieczór.

 

1. Skuszony banerem reklamowym mówiącym o 4% zysku właśnie założyłem konto oszczędnościowe. Jednak po jego założeniu w informacjach o rachunku widnieje oprocentowanie 0,5%, a nie 4. Jakie jest faktyczne oprocentowanie tego konta?

 

2. Mam na koncie bankowym odłożoną nieco większą sumę. Czy jeśli przeleję niemal całą tę sumę na otwarte konto oszczędnościowe to jakie będzie jej oprocentowanie? 

 

3. Jeśli na OKO mam X i przeleję na swoje standardowe konto 0,2x to odsetki na koncie oszczędnościowym będą naliczane od kwoty aktualnie posiadanej? W jaki sposób działa naliczanie tych odsetek?

 

4. Czy za przelewy między kontem zwykłym a oszczędnościowym jest pobierana prowizja? I jaki jest czas ich realizacji?

 

Bedę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam, Daniel.

Odpowiedz
0 Lajków
Madridista98
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
21-05-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 251 wyświetleń)

Re: Realne oprocentowanie konta oszczędnościowego + kilka pytań technicznych

Chciałabym pomóc i przekazać Ci więcej szczegółów o Twoim koncie, jednak przez Społeczność nie mam wglądu do oferty, z jakiej u nas skorzystałeś.

W Moim ING, jak wejdziesz w zakładkę Oszczędności i następnie w nowo założone konto, w jego szczegółach powinieneś mieć informację, czy jest to oferta Bonus na Start czy oferta Bonus.

Jak nie masz takiej informacji, prawdopodobnie mogłeś założyć drugie standardowe konto oszczędnościowe, na którym liczymy podstawowe oprocentowanie.

 

Jeżeli posiadałeś już u nas standardowe Otwarte Konto Oszczędnościowe z oszczędnościami, powinieneś skorzystać z oferty dla obecnych klientów. Jest to oferta konta Oszczędnościowego Bonus.

Wyższym oprocentowaniem możemy objąć tylko nowe pieniądze do kwoty 200 000 zł, przez okres 3 miesięcy, od momentu założenia konta. Saldo oszczędności obliczyliśmy na koniec 25.04.2022 r.

Więcej o tej ofercie możesz przeczytać na naszej stronie.

 

Najlepiej jak w temacie naliczanych odsetek i oferty skontaktujesz się z naszą infolinią 32 357 00 69 lub na czacie w Moim ING.

Sprawdzimy wtedy, z jakiej dokładnie oferty korzystasz i jak naliczane są dla Ciebie odsetki.

Przez Moje ING możesz robić przelewy własne między zwykłym kontem osobistym a kontem oszczędnościowym. Nie naliczamy za te przelewy opłaty.

Pieniądze są dostępne niebawem po wykonaniu przelewu. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
492
110
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 197 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Powolne działanie aplikacji ing

Dobry Wieczór!

Mam pytanie, ponieważ posiadam telefon Samsung s22 na androidzie 13 i wszystkie inne aplikację chodzą płynnie, a moje ing chodzi strasznie mozolnie.

Na innym modelu, który miałem wcześnie

...

01-12-2022
Aplikacja na androidzie sama sie uruchamia

Witam.
Od niedawna aplikacja na telefonie sama sie włącza co jest cholernie denerwujące, zwlaszcza, że przerywa to co akurat robie, przerywa mi nagrywanie filmów (a telefon jest akurat jedynym narzedzi...

01-12-2022
Re: Moje kredyty zniknęły

Zależy mi na wyjaśnieniu Twojej sytuacji, ale tu nie mam dostępu do Twoich danych i nie jestem w stanie tego sprawdzić i wyjaśnić dla Ciebie. Proszę skontaktuj się z nami na czacie w bankowości intern

...

30-11-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy