Konta oszczędnościowe

Odpowiedz

Realne oprocentowanie konta oszczędnościowego + kilka pytań technicznych

Dobry wieczór.

 

1. Skuszony banerem reklamowym mówiącym o 4% zysku właśnie założyłem konto oszczędnościowe. Jednak po jego założeniu w informacjach o rachunku widnieje oprocentowanie 0,5%, a nie 4. Jakie jest faktyczne oprocentowanie tego konta?

 

2. Mam na koncie bankowym odłożoną nieco większą sumę. Czy jeśli przeleję niemal całą tę sumę na otwarte konto oszczędnościowe to jakie będzie jej oprocentowanie? 

 

3. Jeśli na OKO mam X i przeleję na swoje standardowe konto 0,2x to odsetki na koncie oszczędnościowym będą naliczane od kwoty aktualnie posiadanej? W jaki sposób działa naliczanie tych odsetek?

 

4. Czy za przelewy między kontem zwykłym a oszczędnościowym jest pobierana prowizja? I jaki jest czas ich realizacji?

 

Bedę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam, Daniel.

Odpowiedz
0 Lajków
Madridista98
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
21-05-2022
Wiadomość 1 z 2 (548 wyświetleń)

Re: Realne oprocentowanie konta oszczędnościowego + kilka pytań technicznych

Chciałabym pomóc i przekazać Ci więcej szczegółów o Twoim koncie, jednak przez Społeczność nie mam wglądu do oferty, z jakiej u nas skorzystałeś.

W Moim ING, jak wejdziesz w zakładkę Oszczędności i następnie w nowo założone konto, w jego szczegółach powinieneś mieć informację, czy jest to oferta Bonus na Start czy oferta Bonus.

Jak nie masz takiej informacji, prawdopodobnie mogłeś założyć drugie standardowe konto oszczędnościowe, na którym liczymy podstawowe oprocentowanie.

 

Jeżeli posiadałeś już u nas standardowe Otwarte Konto Oszczędnościowe z oszczędnościami, powinieneś skorzystać z oferty dla obecnych klientów. Jest to oferta konta Oszczędnościowego Bonus.

Wyższym oprocentowaniem możemy objąć tylko nowe pieniądze do kwoty 200 000 zł, przez okres 3 miesięcy, od momentu założenia konta. Saldo oszczędności obliczyliśmy na koniec 25.04.2022 r.

Więcej o tej ofercie możesz przeczytać na naszej stronie.

 

Najlepiej jak w temacie naliczanych odsetek i oferty skontaktujesz się z naszą infolinią 32 357 00 69 lub na czacie w Moim ING.

Sprawdzimy wtedy, z jakiej dokładnie oferty korzystasz i jak naliczane są dla Ciebie odsetki.

Przez Moje ING możesz robić przelewy własne między zwykłym kontem osobistym a kontem oszczędnościowym. Nie naliczamy za te przelewy opłaty.

Pieniądze są dostępne niebawem po wykonaniu przelewu. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
434
103
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (494 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Robót inwestycyjny

Witam. Założyłem robota inwestycyjnego, wpłaciłem 1000zł i ... no właśnie stan funduszy pokazuje mi na 0zł. Po jakim okresie czasu zobaczę zakupione produkty? Dodam, że minęły 3 dni od momentu podpisa...

02-07-2022
Wypłata euro

Czy z konta walutowego można wypłacić gotówkę w euro czy następuje przewalutowanie na złotówki?

02-07-2022
Zajęcie komornicze

Witam, chodzi mi o kwotę wolna od zajęcia , bo jak można z 1600 zł wypłaty potracić ponad 600 zł ? Gdzie jest za to odpowiedzialny pracownik ? Jak z kolejnej wypłaty ok 2300 można potracić 1200 zł, kw

...

02-07-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy