Odpowiedz

Konto oszczędnościowe vs. WIBOR.

Witam,

 

Rozpoczynam dyskusje w sprawie oprocentowania kont oszczędnościowych.

Nie bardzo rozumiem zależności WIBORU między ratami kredytów, a kont oszczędnościowych. W jaki sposób jest uzasadnione to, że WIBOR poszedł w górę - kredyty hipoteczne oprocentowane po 8-9% a konta oszczędnościowe tylko 0,5%. Nie wspominam o koncie 4% które z góry jest naciągane przez "nowe środki" ustalone jakąś datą. Czy może mi ktoś wyjaśnić tę dysproporcje ?

Odpowiedz
0 Lajków
errorfree
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
05-05-2020
Wiadomość 1 z 2 (1 161 wyświetleń)

Re: Konto oszczędnościowe vs. WIBOR.

Trudno nam to krótko opisać, ale spróbujemy.

Warto zacząć od tego, jak działa oprocentowanie kredytów hipotecznych. Na to składa się nie tylko przychód banku, ale też koszty związane z ryzykiem udzielenia tego kredytu (np. na wypadek jeśli ktoś nie spłaci kredytu z różnych przyczyn). Przy kontach oszczędnościowych tych kosztów po stronie banków nie ma. Wzrost stóp wpływa na oprocentowanie kredytów - które z samo z siebie są większe od oprocentowania na kontach oszczędnościowych. Stąd ta dysproporcja.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
OlaM
Moderator
Moderator icon
64
10
26-05-2021
Wiadomość 2 z 2 (973 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Powolne działanie aplikacji ing

Dobry Wieczór!

Mam pytanie, ponieważ posiadam telefon Samsung s22 na androidzie 13 i wszystkie inne aplikację chodzą płynnie, a moje ing chodzi strasznie mozolnie.

Na innym modelu, który miałem wcześnie

...

01-12-2022
Aplikacja na androidzie sama sie uruchamia

Witam.
Od niedawna aplikacja na telefonie sama sie włącza co jest cholernie denerwujące, zwlaszcza, że przerywa to co akurat robie, przerywa mi nagrywanie filmów (a telefon jest akurat jedynym narzedzi...

01-12-2022
Re: Moje kredyty zniknęły

Zależy mi na wyjaśnieniu Twojej sytuacji, ale tu nie mam dostępu do Twoich danych i nie jestem w stanie tego sprawdzić i wyjaśnić dla Ciebie. Proszę skontaktuj się z nami na czacie w bankowości intern

...

30-11-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy