Odpowiedz

Likwidacja konta

Mam konto w ING i chciałabym go zlikwidować. W związku z tym mam kilka pytań. Co ze środkami, które mam na tym koncie. Czy muszę go opróżnić przed zamknięciem? Jak z opłatą za prowadzenie konta? Czy muszę jeszcze zapłacić za bieżący miesiąc? Jakich formalności wymaga taka operacja? 

Odpowiedz
0 Lajków
iwa
iwa
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
02-05-2017
Wiadomość 1 z 8 (63 841 wyświetleń)

Re.: Likwidacja konta

Konto zamkniesz w placówce ING od ręki. Wystarczy dowód osobisty. Opłaty za prowadzenie konta, użytkowanie kart,  pracownik rozliczy proporcjonalnie do okresu kalendarzowego.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 8 (63 818 wyświetleń)

Re: Likwidacja konta

@iwa Jeśli przyjdziesz do oddziału banku z obsługą kasową na miejscu będzie możliwość wypłaty pieniędzy. Sprawdź w komunikacie: https://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1001748 do jakiej kwoty pieniądze możesz wypłacić bez wcześniejszego zgłaszania. Będziemy Cię prosić o dokument tożsamości. 
Co do opłat, za rozpoczęty miesiąc rozliczeniowy pobierzemy całą opłatę za konto i proporcjonalną opłatę za kartę. 

Zachęcamy do tego, aby przemyśleć swoją decyzję związaną z zamknięciem rachunku. Konto może okazać się przydatne w przyszłości. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 3 z 8 (63 752 wyświetleń)

Re: Likwidacja konta

Moja znajoma również chciała zamknąć konto w ING z powodu wyjazdu na stałe za granicę. Niestety Pani w oddziale banku stwierdziła, że nie może zamknąć konta Direct, ponieważ potrzebuje nr konta zagranicznego z Holandii gdzie znajoma wyjechała i jeszcze inne dane nie pamiętam dokładnie. Po co ING takie informacje? Niestety nie jest tak prosto zrezygnować z konta.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 8 (63 347 wyświetleń)

Re: Likwidacja konta

Żeby zamknąć rachunek wystarczy wizyta w oddziale. 

Zawsze rachunki w ING bezwarunkowo, zamykasz podczas jednej wizyty bez okresu wypowiedzenia. 

Pozostałe środki na koncie wypłacasz, lub jeżeli masz minus na saldzie, ze względu na nieużywanie karty, regulujesz to na miejscu w kasie.

Nie ma żadnych wyjątków, nie ma też żadnego podawania numerów kont do rozliczeń, wszystko odbywa się na miejscu od ręki. 

Jeżeli pracownik zaczyna wymyślać jakieś niestworzone zależności lub komplikować proces, proś o kogoś wyższym rangą. Brak kompetencji trzeba wyrażnie zaznaczać.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 5 z 8 (63 317 wyświetleń)

Re: Likwidacja konta

@Konto usunięte Rzeczywiście @Konto usunięte ma rację i rachunek możesz zamknąć podczas jednej wizyty w oddziale banku. Potwierdzam też, że do zamknięcia konta konieczne jest wypłacenie pieniędzy z rachunku i uregulowanie ewentualnych zaległości. Ciężko mi powiedzieć jak wyglądała rozmowa Twojej znajomej w oddziale banku i dlaczego otrzymała takie informacje. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 6 z 8 (63 205 wyświetleń)

Re: Likwidacja konta

Witam,chce zamknąć konta ,Direct,komfort, i oszczędnościowe,gdyż z dwa tygodnie temu zablokowano mi całkowity dostęp do rachunków oraz środków na nich. Czy nie będzie problemów z zamknięciem kont?
Odpowiedz
0 Lajków
Mrek
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
27-01-2019
Wiadomość 7 z 8 (43 515 wyświetleń)

Re: Likwidacja konta

Trudno tutaj odpowiedzieć mi na to pytanie Emotikon: Smutny
Nie wiem, co masz na myśli pisząc o tym, że konta są całkowicie zablokowane. 
Proszę, skontaktuj się z nami:

-przez Moje ING - zakładka Wiadomości lub Czat(dostępny po zalogowaniu przez przeglądarkę internetową),
-telefonicznie pod numerem 32 357 00 69. Infolinia jest czynna całą dobę.

Specjalista sprawdzi informacje w systemie i przekaże szczegóły Emotikon: Szczęśliwy

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 8 z 8 (43 351 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy