Konta oszczędnościowe

Odpowiedz

Co wpływa na obniżanie się kwoty wolnej od zajęcia?

[ Edytowane ]

Mam zajęcia komornicze. Kwota wolna od zajęcia wynosi 2100 zł. Do tej pory po wpływie np. 1000 zł kwota wolna od zajęcia obniżała się u mnie o te 1000 zł i wynosiła 1100 zł, ale mogłam płacić kartą i robić przelewy i to już nie miało wpływu na kwotę wolną, dysponowałam środkami z konta bez problemu. W tym miesiącu nie dość, że pieniądze, które przeszły z poprzedniego miesiąca obniżyły mi tą kwotę, to jeszcze każda transakcja dodatkowo mi ją obniża, czyli kwota wolna wynosi 2100 zł z poprzedniego miesiąca przeszło około 1000 zł więc kwota wolna się obniżyła i wynosi 1100 dodatkowo płacę kartą dajmy na to 300 zł za zakupy i już mam kwoty wolnej 800 zł. Czy to normalne? Zawsze kwotę wolną obniżał wpływ na konto na tą chwilę każda transakcja czy to uznaniowa czy obciążeniowa obniża kwotę wolną... Proszę o pomoc!

Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaK-Z
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
21-07-2021
Wiadomość 1 z 2 (3 807 wyświetleń)

Re: Co wpływa na obniżanie się kwoty wolnej od zajęcia?

@AgnieszkaK-Z Zdecydowanie kwota wolna nie powinna obniżać się dwa razy- najpierw przy okazji, gdy otrzymujesz przelew na swoje konto i potem, gdy z nich korzystasz. Ponieważ w takim wypadku te same pieniądze dwa razy wpływałyby na saldo tej kwoty, którą możesz wykorzystać. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING. Znajdziesz go na dole strony głównej po zalogowaniu. Wszystko sprawdzimy i jeśli pojawił się błąd- naprawimy go. 


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 2 z 2 (3 769 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy