Konta oszczędnościowe

Odpowiedz

Co wpływa na obniżanie się kwoty wolnej od zajęcia?

[ Edytowane ]

Mam zajęcia komornicze. Kwota wolna od zajęcia wynosi 2100 zł. Do tej pory po wpływie np. 1000 zł kwota wolna od zajęcia obniżała się u mnie o te 1000 zł i wynosiła 1100 zł, ale mogłam płacić kartą i robić przelewy i to już nie miało wpływu na kwotę wolną, dysponowałam środkami z konta bez problemu. W tym miesiącu nie dość, że pieniądze, które przeszły z poprzedniego miesiąca obniżyły mi tą kwotę, to jeszcze każda transakcja dodatkowo mi ją obniża, czyli kwota wolna wynosi 2100 zł z poprzedniego miesiąca przeszło około 1000 zł więc kwota wolna się obniżyła i wynosi 1100 dodatkowo płacę kartą dajmy na to 300 zł za zakupy i już mam kwoty wolnej 800 zł. Czy to normalne? Zawsze kwotę wolną obniżał wpływ na konto na tą chwilę każda transakcja czy to uznaniowa czy obciążeniowa obniża kwotę wolną... Proszę o pomoc!

Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaK-Z
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
21-07-2021
Wiadomość 1 z 2 (3 798 wyświetleń)

Re: Co wpływa na obniżanie się kwoty wolnej od zajęcia?

@AgnieszkaK-Z Zdecydowanie kwota wolna nie powinna obniżać się dwa razy- najpierw przy okazji, gdy otrzymujesz przelew na swoje konto i potem, gdy z nich korzystasz. Ponieważ w takim wypadku te same pieniądze dwa razy wpływałyby na saldo tej kwoty, którą możesz wykorzystać. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING. Znajdziesz go na dole strony głównej po zalogowaniu. Wszystko sprawdzimy i jeśli pojawił się błąd- naprawimy go. 


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 2 z 2 (3 760 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
'Raz dwa trzy, apkę masz i Ty' - 100 zł??

cześć,

 

chciałam zapytać, czy jest tu może ktoś kto dostał obiecane 100 zł za założenie aplikacji? ja wciąż czekam, a wydaje mi się, że spełniłam wszystkie warunki z regulaminu...

 

pozdrawiam!

16-04-2024
Kredyt hipoteczny na dom - dlaczego ciągle otrzymuję nieprawdziwe informacje o czasach ?

Wniosek trafił do analizy 5.03.2024 zakończone 4.04.2024 - miało być 16 dni wyszło 21 dni.

4.04.2024 nagle się okazało, że potrzeba dokumentów, które można było załatwić wcześniej i od 11.04 trwa dodat

...

16-04-2024
Re: Numer karty oraz kod CVV

Dziękujemy za sugestię.

15-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy