Konta oszczędnościowe

Odpowiedz

Zajęcie komornicze a konto oszczędnościowe

Chciałbym dowiedzieć się czy w momencie gdy z konta korzystają 2 osoby ( jedna z konto direct z lwem / druga zas oszczednosciowe to czy wynagrodzenie które wpływa na oszczednosciowe także będzie blokowane przez komornika ?
Jaka kwota zostanie mi na koncie po odjęciu?
Odpowiedz
0 Lajków
78gabrielmacion
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
15-07-2021
Wiadomość 1 z 2 (6 360 wyświetleń)

Re: Zajęcie komornicze a konto oszczędnościowe

Jeżeli zajęcie egzekucyjne jest wystawione na osobę, która jest właścicielem konta oszczędnościowego, to konto może być również objęte zajęciem. W tej sytuacji wynagrodzenie może być również zablokowane. 


W 2021 roku kwota wolna od zajęcia egzekucyjnego dla kont prywatnych wynosi 2100 zł. Jest odnawiana co miesiąc. Nie obowiązuje dla kont firmowych oraz nie dotyczy zajęć alimentacyjnych.


Możesz swobodnie korzystać wtedy z pieniędzy dostępnych na koncie (24/7) w ramach kwoty wolnej od zajęcia egzekucyjnego, m.in.:
•    wypłacać pieniądze w bankomacie,
•    płacić kartą w sklepie,
•    zlecić przelew,
•    wypłacać pieniądze w kasie,
•    realizować transakcje w ramach usługi BLIK.


Kwotę wolną od zajęcia egzekucyjnego będziesz mógł sprawdzić w Moim ING. Będzie widoczna w opcji Zajęcia egzekucyjne na stronie głównej. Wartość, którą podajemy, uwzględni stan wszystkich Twoich kont.
Jeśli suma przekroczy kwotę wolną, nadwyżka będzie podlegać egzekucji.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (6 335 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy