Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

niezaplacone odsetki od limitu na czas

Mam przyznany limit / debet/ do konta . Pod koniec miesiaca bank Ing pobiera mi odsetki od wykorzystanego limitu/. W tym mesiacu niestety nie mialam pelnej kwoty na koncie na pokrycie odsetek i zabraklo mi 5-u zł do pelnej kwoty. Bank pobral tylko tylko ile bylo. Nazajutrz uzupelnilam brakujaca kwote na koncie i bank od razu pobral mi pozostala czesc naleznosci. Już dwukrotnie parę lat temu otrzymałam dwa monity / umowa o limit jest nadaln ta sama/ ale wtedy nie zawsze były wpływy regularnie na konto a bank tego jednak wymaga a raz rzeczywiście nie było środków na pokrycie odsetek. Od tamtej pory zawsze pilnowalam sobie aby srodki byly na czas na koncie az do teraz. Jakie konsekwencje moge poniesc?

Odpowiedz
0 Lajków
Maria1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
29-03-2017
Wiadomość 1 z 4 (18 247 wyświetleń)

Re.: niezaplacone odsetki od limitu na czas

Jeżeli zaległośc została uregulowana to prosze się nie obawiać. Taka sytuacja nie jest podstawą do poniesienia jakichś konsekwencji. Oczywiście środki potrzebne na pokrycie zaległości powinny zostać udostępnione na odpowienim rachunku najlepiej dzień przed wymaganym terminem. Natomiast do sprawy podchodzimy ze zdrowym rozsądkiem, taki okres czasu może być wynikiem przypadków losowych.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 4 (18 212 wyświetleń)

Re.: niezaplacone odsetki od limitu na czas

[ Edytowane ]

Bank Cię może ukarać odsetkami od należności przeterminowanych.

Wg tego: klik aktualnie ING nalicza 14% w stosunku rocznym.

Od kwoty 5 zł zaległości po 1 dzień zwłoki wychodzi mi 0,00 zł.

Po 2-3 dniach (z zaokrągleniem) wychodzi  mi 1 grosz kary.

Gdzieś mniej więcej od 6-tego/7-mego dnia zwłoki zapłacisz 2 grosze kary.

Jamniczek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
15
22-02-2017
Wiadomość 3 z 4 (18 195 wyświetleń)

Re.: niezaplacone odsetki od limitu na czas


ŁukaszW pisze:

 [...] do sprawy podchodzimy ze zdrowym rozsądkiem, taki okres czasu może być wynikiem przypadków losowych.


Brawo! Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 4 (18 062 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy